Materac dla niskich osób

Eksperci zalecają, aby materac dopasowywać do budowy swojego ciała oraz jego wagi. dzięki takiemu rozwiązaniu, jest on odpowiednio twardy i podpiera na całej długości w równomierny sposób kręgosłup, zapewniając mu ergonomiczną i zdrową pozycję. Na stronach producentów można znaleźć szeroki wybór produktów, które różnią się od siebie stopniami twardości, jak również surowcami, z jakich zostały wykonane. Na które z nich mogą decydować się osoby o niewielkim wzroście i jak dopasować do siebie materac?

Materace dopasowane do potrzeb użytkowników

Dzisiaj najlepsi producenci, tacy jak https://sweetsen.pl starają się sprostać wymaganiom wszystkich swoich klientów. Można u nich zamówić materac na wymiar i samodzielnie wybrać jego wszystkie parametry. Osoby niskie zwykle decydują się na materace miękkie lub średnio twarde. Dlaczego? Te pierwsze zaprojektowane są z myślą o osobach, które ważą maksymalnie 50-60 kg. Jeżeli użytkownik jest dość szczupły, najlepiej będzie czuł się właśnie na takim materacu. Jeżeli jednak masa jego ciała, pomimo niewielkiego wzrostu przekracza ten pułap, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie materac średnio twardy. Za miękki może bowiem sprawić, że całe ciało będzie się w nim zapadało. Nie może być też za twardy, bo wywoła niepotrzebne naciski i na pewno nie będzie komfortowy.


Które modele są najwygodniejsze?

Niezależnie od wzrostu, wśród topowych producentów materacy, którzy oferują możliwość projektowania ich przez klientów, można wybierać spośród różnych surowców. Bardzo dużą popularnością cieszą się materace:


termoelastyczne,

piankowe,

kieszeniowe,

kokosowe,

lateksowe.

Niski użytkownik może wybierać spośród modeli, w których składzie znajdują się miękkie pianki, ponieważ powinny mu zapewnić wygodę na długie lata. Tego typu materace są także polecane dzieciom, ponieważ zwykle nie przekraczają one masy 50 kg. W razie problemów z dopasowaniem typu materaca, warto skonsultować się z pracownikiem, który będzie wiedział, jak to zrobić.

Dodano: 2020-01-22
Komentarze (0)
Dodaj komentarz