Metody promocji obiektów noclegowych w Karkonoszach

W Karkonosze przyjeżdżają chętnie turyści z całej Polski i zagranicy, dzięki czemu region może się prężnie rozwijać. Korzystają z tego między innymi właściciele obiektów noclegowych, których jest coraz więcej. Otwierane są nowe hotele i budowane coraz liczniejsze apartamentowce. Czy można więc w takiej sytuacji wypromować gospodarstwo agroturystyczne w Karpaczu? Oczywiście! Sprawdź kilka podpowiedzi, jak to zrobić!

Karpacz  baza noclegowa dla turystów

Karpacz to jedna z najbardziej popularnych miejscowość, nie tylko na terenie dolnego Ślaska, ale również i Polski. Położna w Karkonoszach stanowi doskonałe miejsce dla miłośników sportów zimowych i wycieczek górskich. Co roku, szczególnie zimą zjeżdżają tu liczni turyści, korzystający z uroków tego miejsca oraz jego okolic. By zaspokoić potrzeby coraz większej ilości turystów, powstaje coraz bogatsza oferta noclegowa.

Wypromowanie jednak nowych obiektów noclegowych nie jest wcale takie proste. Wynika to z faktu, że silną konkurencję stanowią duże hotele znanych marek np. Gołębiewski, czy też niedawno otwarty Hotel Green Mountain. Są to rozbudowane obiekty hotelowe, które mogą przyjąć nawet kilka tysięcy osób, posiadające w swojej ofercie wiele atrakcji, takich jak: SPA, baseny, pełne wyżywienie itd. Powiększa się również oferta luksusowych apartamentów, wynajmowanych w nowo powstających budynkach. 

Czy w takiej sytuacji wypromowanie gospodarstwa agroturystycznego jest możliwe? Oczywiście, że tak, trzeba jednak zrobić to z pomysłem i wykorzystaniem różnych kanałów promocji w Internecie!

Oferta gospodarstwa agroturystycznego - co powinna zawierać

Przygotowując ofertę gospodarstwa agroturystycznego, warto się zastanowić, w jaki sposób zachęcić klientów do wybrania właśnie Twojego obiektu i podkreślić jego atuty. Pamiętaj, że wielu turystów unika dużych hoteli, gdzie panuje ciągły chaos i zgiełk. Takie osoby poszukują miejsca, gdzie w ciszy i spokoju będą mogli odpocząć, co nie znaczy, że nie cenią sobie odrobiny luksusu. Co więc warto zaoferować  klientom, by czuli się komfortowo? Oto kilka pomysłów!

Dobre posiłki serwowane na miejscu, np. śniadania i obiadokolacje przygotowywane ze zdrowych i ekologicznych produktów, kupowanych od okolicznych rolników.

Przygotuj kącik z zabawkami, w którym dzieci będą mogły się pobawić, by rodzice mogli w spokoju wypić herbatę lub kawę, porozmawiać i odpocząć.

Zadbaj o otoczenia dom. Piękny ogród z miejscem na relaks i dziecięce harce to na pewno idealne miejsce na odpoczynek w trakcie lata.

Nie zapomnij o osobach niepełnosprawnych, odpowiednio dostosowany do ich potrzeb pokój, będzie na pewno dużym atutem Twojej agroturystyki.

Zadbaj o drobne detale, takie jak: przytulne wnętrza, świeże kwiaty w sezonie, czy drobne upominki na powitanie gości.

Dbaj o miłą atmosferę i zadowolenie swoich gości, dzięki którym zyskasz pozytywne opinie, będące doskonałą rekomendacją dla nowych klientów.

Strona internetowa agroturystyki - jaka powinna być

Jeśli Twoje gospodarstwo agroturystyczne jest gotowe na przyjmowanie gości, trzeba je teraz odpowiednio rozreklamować. Obecnie najlepszym sposobem dotarcia do jak najszerszego grona klientów jest wykorzystanie Internetu. Zacznij więc od przygotowania strony Internetowej, która powinna zawierać takie informacje, jak:

  • dokładny opis oferty obiektu noclegowego w Karpaczu - podkreśl, jego zalety, dzięki którym klienci będą chcieli wybrać to miejsce;
  • dokładne dane teleadresowe, najlepiej dołączyć mapę Google ułatwiającą dojazd;
  • godzina zameldowanie i wymeldowania oraz warunkach rezerwacji;
  • cennik;
  • estetyczne zdjęcia wnętrz i ogrodu;

Dobrym pomysłem jest również prowadzenie bloga, na którym możesz publikować artykuły o ciekawych miejscach, zabytkach oraz wydarzenia z Karpacza i najbliższych okolic.

Warto pamiętać, że dobrze przygotowana strona, musi być:

  • estetyczna i podkreślać zalety Twojej oferty;
  • czytelna, by klienci bez trudu znaleźli informacje, których szukają;
  • responsywna, czyli działać na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych;
  • szybko się ładować;
  • odpowiednio zoptymalizowana.

Można to zrobić samemu, mogą jednak w tym zadaniu pomóc Ci firmy, dla których opracowywanie i pozycjonowanie stron nie stanowi żadnych tajemnic. 

Pozycjonowanie strony obiektu noclegowego, agroturystyki w Karpaczu to jedna z najskuteczniejszych metod pozyskania wartościowego ruchu na stronie internetowej. Dzięki pozycjonowaniu strony w Google zdobędziesz wielu klientów z kraju i zagranicy. Warto zwrócić uwagę na tzw. pozycjonowanie szerokie, które umożliwi wypozycjonowanie strony na wiele mniej popularnych fraz związanych z Twoim obiektem noclegowym np. agroturystyka Karpacz dla rodzin z  dziećmi, czyż nie jest to dobra fraza? Klient wpisujący takie zapytanie w Google jest zdecydowany wynająć odpowiedni obiekt noclegowy w Karpaczu dla rodziny, wystarczy wypozycjonować stronę Twojej agroturystyki na takie lub inne frazy związane z ofertą. Pozycjonowanie stron agroturystyki, pensjonatu lub innego obiektu noclegowego w Karpaczu (zobacz na https://seus.pl/pozycjonowanie-stron/) da się skutecznie przeprowadzić tylko trzeba dobrać odpowiednią strategię. Strategia ogólna jest taka, że należy budować pozycje strony stopniowo zaczynając od najprostszych fraz. Doskonałym wsparciem dla pozycjonowania jest rozwój treści na stronie, prowadzenie bloga obiektu noclegowego pozytywnie wpływa na widoczność strony, buduje jej wartość oraz jest źródłem unikalnych materiałów do promocji w mediach społecznościowych. 

Kanały promocji obiektów noclegowych w Internecie

By wypromować swój nocleg w Karpaczu, skorzystaj z różnych kanałów promocji. Co to oznacza? Umieszczaj informacje na temat gospodarstwa agroturystycznego w Karpaczu w różnych miejscach, dzięki czemu dotrzesz do szerokiego grona odbiorców. Gdzie warto promować swój obiekt noclegowy?

Przede wszystkim w wizytówkach Google Moja Firma i Mapy Google. Dzięki, którym ułatwisz znalezienie informacji na temat oferty noclegów w wyszukiwarkach Google. Narzędzia te są dość łatwe w użyciu, a co również istotne są darmowe.

Media społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter, czy Instagram, stają się również świetnym narzędziem, by wypromować gospodarstwo agroturystyczne w Karpaczu. Wykorzystując te kanały promocji, warto zadbać o dobre jakościowo zdjęcia, nie tylko oferowanych pokoi, ale również uroków okolicy i atrakcji, jakie znajdują się w pobliżu. To również doskonałe miejsce na informowanie o bonusach i zniżkach, czy organizowanych wydarzeń. Dzięki czemu, osoby obserwujące konto Twojej firmy będą cały czas na bieżąco.

Google Ads – czyli płatne reklamy Google, to doskonały sposób na reklamę gospodarstwa agroturystycznego i z pewnością, jest znacznie skuteczniejsza, niż reklamy w zwykłych gazetach, a nawet w radio, czy telewizji. Dlaczego? Ponieważ możesz dokładnie ustalić, kiedy i komu dana reklama ma się wyświetlić. W związku z tym znacznie łatwiej trafić do potencjalnych klientów.

Czy warto korzystać z portali ogłoszeniowych?

Portale ogłoszeniowe promujące miejsce noclegowe w Karpaczu i Dolnym Śląsku, są to zazwyczaj duże bazy, wyposażone w mniej lub bardziej dokładne filtry. Ułatwiają one wyszukiwanie obiektów noclegowych, które odpowiadają określonym kryteriom. Do najbardziej popularnych obecnie zaliczają się między innymi: booking.com i nocowanie.pl. Portale ogłoszeniowe działają na zasadzie pośrednika, za co pobierają oczywiście pieniądze. Istnieją również strony, gdzie reklamę z ofertą można umieścić za darmo, często jednak są mniej znane, a ich filtry są mało efektywne. Jednak korzystanie z takiego rozwiązania może nieść wiele korzyści. Warto pamiętać, że wiele osób korzysta z tego typu baz przy poszukiwaniu odpowiedniego noclegu w Karpaczu, czy innych miejscowościach. Szczególnie jeśli jadą gdzieś po raz pierwszy i nie mają czasu ani chęci, na przeglądanie setek różnych ogłoszeń.

Jak widzisz jest wiele możliwości, by wypromować gospodarstwo agroturystycznego w Karpaczu, należy jednak całą kampanię odpowiednio przygotować i zaplanować, by odnieść oczekiwany sukces, a my Tobie możemy w tym pomóc - seus.pl/.

Dodano: 2020-11-30 13:16:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz