Mieszkaniec Kowar poniesie polską flagę na otwarciu Igrzysk w Soczi

Mimo że zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi jeszcze się nie rozpoczęły, już możemy cieszyć się z małego sukcesu jednego z mieszkańców naszego regionu. Dawid Kupczyk, bobsleista z Kowar, został chorążym polskiej reprezentacji. 


Dawid Kupczyk to 37-letni zawodnik klubu Śnieżka Karpacz. Urodził się w Jeleniej Górze, ale mieszka na stałe w Kowarach. Jest pilotem czwórki bobsleistów. W załodze wystąpi również inny jeleniogórzanin, Paweł Mróz. Co ciekawe Kupczyk to najstarszy olimpijczyk spośród wszystkich 56 powołanych do kadry. Ale w olimpiadzie startuje już po raz piąty. Z polską flagą w ręce będzie można go podziwiać na ekranach telewizorów 7 lutego b.r., kiedy to uroczyście rozpoczną się zimowe Igrzyska Olimpijskie w rosyjskim Soczi. Potem zostanie nam już tylko dopingowanie dla całej drużyny bobslejowej, jak też i całej reprezentacji.


Niesienie flagi narodowej to niewątpliwy zaszczyt. Miejmy jednak nadzieję, że Kupczyk nie padnie ofiary słynnej „klątwy chorążego”. Przypomnijmy, że na 18 chorążych (licząc od 1924 roku do letnich igrzysk w roku 2008 w Pekinie) 6 udało się zdobyć medale. Jedynie dwóch sięgnęło natomiast po złoto. Ostatnim chorążym, któremu udała się ta sztuka był Waldemar Legień, judoka.


Zwykle wybór chorążego jest trudny, nie tylko dlatego, że jest wielu kandydatów, lecz czasem wybór jest zaskakująco. Flagi nie poniesie przecież Justyna Kowalczyk, najbardziej utytułowana zawodniczka Polski w historii zimowych igrzysk olimpijskich (4 medale). Liczymy jednak, że fatum chorążego to jedynie medialne legendy i trzymamy kciuki zarówno za Kopczyka, jak i całą reprezentację!

Dodano: 2014-01-23
Komentarze (0)
Dodaj komentarz