Miniaturowe budowle z całego świata w Mysłakowicach

Dwa żółte szkolne autobusy, żywcem wyciągnięte z amerykańskich filmów, przykuwają wzrok i budzą zainteresowanie . Obok łopocą flagi rożnych krajów świata, najwyżej z nich powiewa francuska. W końcu zatknięta została na szczycie jednej z pereł Paryża – Wieży Eiffela. Nie jest to jedyna, miniaturowa budowla, którą możemy tu zaleźć. Do koła jest wiele innych, najbardziej znanych budynków z całego globu. Każdy odpowiednio pomniejszony, z zachowanymi w odpowiedniej skali licznymi szczegółami, przeniesionymi z oryginałów.

Park miniatur „Budowle świata” powstał niedawno, na początku maja. Prace nad całością trwały jednak znacznie dłużej. Jerzy Onyszko i Zbyszek Kudelski tworzyli miniaturowe makiety przez wiele miesięcy, aby po prawie półtorej roku stworzyć swój park.

Każdy z modeli, pozwala z bliska obejrzeć detale, które przy naturalnych wymiarach budowli ciężko byłoby zauważyć. Budynki zmniejszone zostały 25, 50 lub nawet 100 razy. Na końcowy efekt, złożyły się umiejętności twórców, czas spędzony na dopieszczaniu detali oraz technika komputerowa.

Na turystów czekają, zgromadzone w jednym miejscu budowle z pięciu różnych kontynentów: wspomniana Wieża Eiffela, londyński Big Ben, opera z Sydney, Chiński Mur lub Krzywa Wieża to tylko niektóre z nich. Jest ich kilkanaście, a będzie więcej, część czeka aż prace nad nimi będą zakończone. Każda budowla zaopatrzona została w stosowny opis, wyjaśniający jej historię i powiązane z nią ciekawostki.

Park w Mysłakowicach to nie pierwsze takie miejsce w regionie. Już dziesięć lat temu powstało podobne, gromadzące budowle z Dolnego Śląska, znajdziemy je Kowarach, niedaleko dawnej Fabryki Dywanów.

Tego typu atrakcje z pewnością zainteresują duże rzesze turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości, w końcu kto nie chciał by urozmaicić swojego albumu z wakacji o najbardziej znane miejsca z regionu lub całego świata? Wystarczy trochę inwencji i odpowiedni pomysł przy kadrowaniu i już znajomi będą zazdrościć nam pobytu w Rio, Wenecji lub Nowym Yorku.


Zdjęcia do artykułu udostępnione dzięki www.budowleswiata.com

Dodano: 2014-05-29
Komentarze (0)
Dodaj komentarz