Młode Buki - Mladé Buky

Młode Buki - to tu, w tej niewielkiej miejscowości na przedgórzu Karkonoszy najlepiej poczują się początkujący i rodziny z małymi dziećmi. Z nieco ponad 5 km stoków, zaledwie 700 m może stanowić jakiekolwiek wyzwanie dla preferujących rekreacyjną jazdę. Wyczynowcy mogą właściwie od razy skreślić Młode Buki ze swojej listy.

Na północnych stokach Pekelskiego vrhu wytyczono 10 tras obsługiwanych przez 8 wyciągów (1 krzesełkowy). Prawie wszystkie są wyposażone w sztuczne oświetlenie, umożliwiające jazdy wieczorne i nocne. Ceny karnetów – w zależności od pory, czasu ważności oraz wieku – wynoszą ok. 260-2030 CZK.

Osoby nie korzystające z nart zjazdowych bądź snowboardów nie powinny się tu nudzić. Biegacze udadzą się na 5 kilometrów pętli. Dobrze bawić można się też w karczmach i restauracjach, warto spróbować spaceru na rakietach śnieżnych. Pragnący poczuć pęd powietrza, mogą udać się na całoroczny, blisko kilometrowy tor saneczkowo-bobslejowy, na którym rozpędzić się można się do ok. 40 km/h.


Młode Buki - Mladé Buky - 43 km od centrum Karpacza.

Image title


Dodano: 2015-07-31 15:10:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz