Muzeum Konsol Gier Video

Muzeum Konsol Gier Video to wyjątkowe miejsce w Karpaczu, w którym zgromadzono cały przekrój przeróżnych konsol gier video, jakie powstały na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Znaleźć tu zatem można zarówno konsole pierwszej generacji (w zbiorach muzeum znajduje się PHIPLIS TELE-SPIEL z 1975 roku), jak i najnowsze konsole generacji 8. Warto dodać, iż jest to pierwsze w Polsce, trzecie w Europie oraz piąte na świecie muzeum z tego typu sprzętem. Jest to zatem unikalna atrakcja nie tylko na skalę regionu, ale i całej Polski.

Konsole to jednak nie wszystko co wchodzi w skład ekspozycji tej oryginalnej wystawy. Znajdują się tu bowiem także komputery, gry, pady, joysticki oraz wiele innych gadżetów, które związane są z grami video. W dodatku, ku ucuesze zapalonych graczy nie zabrakło tu nawet stanowisk do samodzielnej gry, na oryginalnych konsolach, w kultowe i doskonale znane tytuły, takie jak: Pong, Super Mario Bros, Duck Hunt, Donkey Kong, Sonic, Giana Sisters i wiele innych. Wszystko to umieszczone na około 100 m2, przy ulicy Mickiewicza, dokładnie nad Muzeum Techniki i Budowli z klocków Lego.

Muzeum Konsol Gier Video otwarte i gotowe do zwiedzania i grania jest przez cały rok, codziennie, w godzinach 10-17 poza sezonem oraz nawet do godziny 20 po sezonie.

To fantastyczna atrakcja dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a nawet seniorów - każdy znajdzie bowiem tu coś, co z pewnością go zainteresuje, a nawet totalnie pochłonie na dłuższy czas.

Dodano: 2015-06-30
Komentarze (0)
Dodaj komentarz