Na Wielkanoc idealne warunki narciarskie

Z nadejściem wiosny większość narciarzy i snowboardzistów szuka atrakcyjnych miejscówek we Włoszech, Austrii czy Francji . Jednak oferta tzw. Freeski dla większej ilości często wyjeżdżających osób w tym terminie jest coraz mniej atrakcyjna ze względu na ogromny tłok na stokach, płynący śnieg w dolnych partiach nartostrad, zmęczonych całym zimowym sezonem właścicieli i obsługę hoteli i pensjonatów.

Alternatywą dla takiego wyjazdu jest krótki pobyt w Karpaczu. Tej wiosny w całe Karkonosze powróciła typowa zimowa pogoda z przymrozkami w nocy, słoneczną pogodą w dzień. Brak typowej wiosennej odwilży spowodował, że idealnie przygotowane nartostrady (1,5 metra pod butami przyjemnego śniegu) pozwalają na jazdę po równych nie wymuldzonych stokach przez cały dzień.

Mała ilość narciarzy na stokach, konkurencyjne ceny pensjonatów i hoteli ( z coraz bogatsza ofertą Spa ) pozwala na spędzenie naprawdę atrakcyjnych Świąt Wielkanocnych w Karpaczu. Szkoła Narciarstwa i Snowboardu Karpacz w okresie wielkanocnym proponuje pakiety szkoleniowe dla rodzin oraz grupek indywidualnych narciarzy i snowboardzistów. Wypożyczalnia przy kompleksie Narciarskim Śnieżka jak i nieopodal nowej 6-osobowej kanapy Biały Jar) przygotowała trochę dobrego sprzętu z kolekcji przyszłorocznej kilku znanych firm.

Wyruszając na narty do Karpacza nie zapominajmy o ”podporządkowaniu” się górom, nie ”pchajmy się byle gdzie”, jeżdzimy na nartach i snowboardzie po wyznaczonych, bezpiecznych trasach. Karkonosze szczególnie na wiosnę mogą być naprawdę groźne. Przypomnę tylko, że 20 marca minęło 45 lat od najbardziej tragicznej lawiny w polskich górach (19 osób zginęło po zejściu lawiny w żlebie Białego Jaru) a 21 marca minęła 4 rocznica tragicznej śmierci naszego kolegi instruktora Szymona Kempisty także w żlebie Białego Jaru .

Dodano: 2013-03-27
Komentarze (0)
Dodaj komentarz