Najlepsza praca w Karpaczu

Położony na Dolnym Śląsku Karpacz przez wielu kojarzony jest głównie z zimowym wypoczynkiem. Wbrew pozorom kurort ten tętni życiem przez cały rok, dzięki czemu łatwiej jest o pracę w tym regionie. Na co więc mogą liczyć osoby szukające pracy w Karpaczu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Praca w hotelarstwie

Będący zimową stolicą Dolnego Śląska Karpacz, powinien zainteresować każdego, kto szuka pracy w hotelach i pensjonatach. Tych bowiem na brakuje w okolicy Karpacza – baza noclegowa w tym miejscu liczy ponad 5 000 różnych obiektów. Zdecydowaną większość z nich stanowią obiekty całoroczne – hotele, pensjonaty, domy gościnne itp. To właśnie w tych obiektach jest najłatwiej o znalezienie zatrudnienia zarówno z zakwaterowaniem, jak i wyżywieniem. Dzięki temu zaoszczędzi się nie tylko na dojazdach do pracy, ale i na wydatkach związanych z jedzeniem.

Kto ma największe szanse na znalezienie takiej pracy? Sprawdź na aplikuj.pl! Wśród ofert pracy w hotelarstwie znalazły się zawody takie jak: recepcjonistka, sprzątaczka, pokojówka, manager oraz wiele innych. Warto jednak wiedzieć o tym, że największe szanse na pracę na wyższych stanowiskach mają osoby ze znajomością języków obcych – w tym niemieckiego lub czeskiego. Praca w Karpaczu czeka również na kandydatów z wykształceniem technicznym – elektryków, konserwatorów i złotych rączek. Poza nimi pracę w tym sektorze znajdą także księgowi.

Praca w gastronomii

Kolejnym dużym sektorem, w którym łatwo o pracę, jest gastronomia. Mowa przede wszystkim o barach, restauracjach i wszelkich innych obiektach, serwujących jedzenie. Wiele obiektów gastronomicznych działa również przy hotelach, a najlepsze z nich oferują swoim pracownikom także i zakwaterowanie. Szczególnie dużym powodzeniem w tym regionie cieszy się praca kelnerki oraz barmana. Dodatkowe napiwki sprawiają, że praca ta staje się jeszcze bardziej dochodowa. I choć obsługa klienta w restauracji do łatwych nie należy – zdecydowanie się opłaca. Zwłaszcza w obiektach, w których gości wielu obcokrajowców. Ponadto pracę w tym sektorze znajdą kucharze, pomoc kuchenna, bariści, managerowie, miksolodzy itd.

Pozostałe oferty pracy w Karpaczu

Tak jak wspomnieliśmy na początku – Karpacz to popularny kurort, który gości turystów przez cały rok. Nie jest to jednak miejsce wyłącznie turystyczne – w samym Karpaczu mieszka niemalże 5000 osób. Ze względu na bliskość do granicy z Czechami – do najbliższego przejścia granicznego w Mala Upa wystarczy jedynie 30 minut jazdy! Nic więc dziwnego, że w Karpaczu na stałe osiadło wiele siedzib firm zajmujących się transportem międzynarodowym. Z tego również względu w okolicy poszukuje się wielu logistyków, kierowców, operatorów maszyn i magazynierów.

Poza wymienionymi zawodami w Karpaczu często poszukuje się także przedstawicieli handlowych, specjalistów do obsługi klienta. Warto jednak pamiętać o tym, że zawody te najczęściej są obsadzane przez ludzi miejscowych. Mało kto bowiem oferuje posadę handlowca wraz z zakwaterowaniem. Osobom niemieszkającym na stałe w Karpaczu zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć pracę z noclegiem w gastronomii i hotelarstwie. Co więcej, pozwoli to także sporo zaoszczędzić - ceny wynajmu mieszkań w Karpaczu w trakcie sezonu mogą przyprawić o ból głowy.


Dodano: 2023-03-21 14:34:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz