Najlepsze atrakcje turystyczne w Karpaczu

Jeśli zastanawiasz się gdzie w tym roku wybrać się na wakacje to na Twojej liście pomysłów zdecydowanie powinien znaleźć się Karpacz. Jest to miasto położone w województwie dolnośląskim, którego głównym symbolem są Karkonosze, ale poza górami znajdziesz tam również inne atrakcje, dzięki którym spędzisz niezapomniane wakacje. Jeśli więc masz dosyć jeżdżenia do Zakopanego i chodzenie w tłumie po Dolinie Kościeliskiej, ale szukasz zarazem łatwiejszego miejsca pod względem dojazdu niż Bieszczady, to Karpacz będzie świetną opcją!

Czekają tam na Ciebie między innymi takie atrakcje jak:

1. Śnieżka

Większość osób wybiera się do Karpacza z myślą aby wejść na najwyższy szczyt Sudetów, czyli na Śnieżkę, która liczy 1602 m n.p.m. Znajduje się ona na granicy polsko-czeskiej będąc zarazem najwyższym szczytem CzechZielony szlak prowadzący na Śnieżkę jest dosyć łagodny, co sprawia, że bez problemu można się tam wybrać z dziećmi i nawet jak Twoja kondycja nie jest w szczytowej formie to i tak powinno Ci się udać wejść na szczyt. Wejście tym szlakiem zajmuje około 3,5 godziny. Istnieje również opcja wybrania trasy czarnej, która jest krótszym szlakiem od zielonego, ale zarazem podejście jest bardziej strome i widokowo również wypada gorzej od łagodniejszego szlaku. Kompromisem może być szlak czerwony, który oferuje ciekawe widoki i część podejścia jest dosyć łatwa i łagodna, jednak trzeba wiedzieć że  potem szlak zwęża się i po opadach deszczu może być tam naprawdę ślisko. Dlatego wybierając się w Karkonosze trzeba przygotować odpowiednią odzież i obuwie. Jeśli nie macie jeszcze w swojej szafie obuwia górskiego, to koniecznie musicie się w nie zaopatrzyć. Odzież, obuwie i sprzęt górski nie należą do najtańszego asortymentu, dlatego jeśli chcecie kupić go w promocyjnej cenie to wejdźcie koniecznie na stronę https://www.bravokupony.pl/, gdzie znajdziecie najlepsze oferty i kody promocyjne do różnych sklepów sportowych i nie tylko. A jak już w porządnym obuwiu dojdziecie bez problemu na Śnieżkę, to poza pięknymi widokami czekają tam na Was również obserwatorium meteorologiczne i kaplica pod wezwaniem Św. Wawrzyńca, który jest patronem przewodników górskich. Na szczyt można również wjechać kolejką gondolową jednak jedynie od strony czeskiej.


2. Świątynia Wang

Jeśli za to pogoda nie sprzyja wyjściom w góry, albo chcecie dać nogom trochę odpocząć to dobrą alternatywą będzie wybranie się do świątyni Wang znajdującej się w Karpaczu. Jest ona uznawana nie tylko za atrakcję miasta ale również uważa się ją za jedną z ciekawszych atrakcji Karkonoszy. Świątynia Wang jest przykładem jednym z najstarszych kościołów drewnianych, jakie znajdziemy w Polsce. Nazwa kościoła wzięła się od miejsca w Norwegii, w którym świątynia powstała na przełomie XII i XIII wieku. Następnie koleje losu sprawiły, że w XIX wieku świątynia trafiła do Szczecina, potem do Berlina, aby w końcu znaleźć się w Karpaczu w 1842 roku.  Obecnie w kościele działa parafia Ewangelicko-Augsburskiej, odbywają się tam nabożeństwa jak i można zwiedzać codziennie świątynie.


3. Karkonoskie Tajemnice

Jeśli na wakacje pojechaliście z dziećmi to warto się z nimi wybrać do Karkonoskich Tajemnic, czyli do miejsca, w którym poznają legendy i historie o Karkonoszach. Budynek powstał w miejscu, w którym odkryto kostur Ducha Gór. Jeśli chcecie się dowiedzieć kim właściwie jest Duch Gór to koniecznie wybierzecie się właśnie do Karkonoskich Tajemnic. Siedziba Ducha Gór została stworzone jako interaktywne miejsce, gdzie dużą rolę odgrywa technologia, światło, dźwięk i zapach co składa się na świetną ekspozycję. Miejsce zdobyło parę nagród, w tym między innymi pierwsze miejsce w plebiscycie „7 Nowych Cudów Polski” National Geographic Traveler.


4. Zobaczyć Czechy

Będąc w Karpaczu możecie także  wyskoczyć na jednodniową wycieczkę do Pragi! W mieście znajdziecie parę firm, które oferują tego typu zwiedzanie z przewodnikiem. Możecie zobaczyć Pragę za dnia czy nocą oglądając przy okazji kolorowe tańczące fontanny. A jeśli chcecie napawać się naturą jeszcze bardziej, to zamiast stolicy Czech możecie się wybrać z Karpacza na jednodniową wycieczkę do Skalnego Miasta, czyli do labiryntu skalnego, który został stworzony przez naturę.

Dodano: 2023-02-17 12:37:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz