Najlepszy sposób na niedrogie podróżowanie z rodziną

Wspólne podróżowanie jest pięknym przeżyciem, które pozwala zbliżyć się i zacieśnić więzi z najbliższymi. Niestety w tych czasach podróże mogą być kosztowne, zwłaszcza te lokalne po Polsce.

Jeśli jednak dobrze je zaplanujemy, możliwe jest zminimalizowanie kosztów i cieszenie się podróżą bez wydawania zbyt wielu pieniędzy. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek i porad, jak zaplanować niedrogie podróżowanie z rodziną.

Jelenia Góra i okolice to wspaniała i przez wielu jak dotąd nieodkryta destynacja krajowych podróży. Jeżeli myślisz o tym, by przenieść się tam na stałe, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z opcji wynajmu długoterminowego, gdyż można tam znaleźć zarówno liczne nowoczesne apartamenty, jak i urokliwe mieszkania w starszym budownictwie. Ciekawe oferty znajdziesz na stronach, takich jak Rentola, na których regularnie pojawiają się ogłoszenia miejsc na wynajem w każdym zakątku Polski. Niedrogie podróżowanie z rodziną możliwe jest także dzięki krótkoterminowym wynajmowaniu noclegów lub całych apartamentów, poniżej znajdziesz również inne praktyczne porady.

Jelenia Góra

Zarnell, Canva.com

Niektórym planowanie wszelkich wyjazdów sprawia wiele przyjemności, podczas gdy inni zwlekają z tym do ostatniej chwili. Na szczęście przy odrobinie dobrych chęci da się zorganizować podróż, która nie będzie kosztowała nas majątku, a jednocześnie będzie niezapomniana i pełna atrakcji.

Poniżej przedstawimy kilka sugestii odnośnie tego, jak zminimalizować koszty jednocześnie nadal mogąc cieszyć się jedynymi w swoim rodzaju chwilami spędzonymi w rodzinnym gronie.

Planowanie z wyprzedzeniem

Planowanie z wyprzedzeniem to kluczowy krok w oszczędzaniu pieniędzy na podróżach z rodziną. O ile zwykle rezerwacja wakacji z długim wyprzedzeniem czasowym nie jest konieczna, to jeśli chcesz podróżować w szczycie sezonu lub podczas świąt, lepiej zrobić to odpowiednio wcześniej.

Wykupienie biletów, rezerwacja noclegów i wynajęcie samochodu na wiele dni przed datą podróży pozwoli znacznie obniżyć koszty. Ponadto, planując wakacje z wyprzedzeniem, masz więcej czasu na zastanowienie się, co chcesz zobaczyć i zrobić podczas wakacji.

Możesz w tym czasie porównać ceny i oferty różnych atrakcji turystycznych, a także poszukać ciekawych miejsc, które nie wymagają dużych wydatków, ale dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Gotowanie na własną rękę

Jednym z największych kosztów podczas wakacji są wydatki na jedzenie. Chociaż jedzenie w restauracjach może być przyjemne, to jednak kosztowne, szczególnie jeśli jedziesz z rodziną. Dlatego, aby zaoszczędzić pieniądze, warto przygotowywać posiłki na własną rękę.

Wynajęcie kwater z aneksem kuchennym lub zarezerwowanie hotelu z taką możliwością to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i jednocześnie cieszenie się pysznym jedzeniem. Przygotowywanie posiłków samodzielnie daje również więcej elastyczności w planowaniu wakacji.

Możesz decydować o tym, co zjeść i kiedy to zrobić. Możesz również kupować produkty w lokalnych sklepach spożywczych, co pozwala na spróbowanie lokalnych specjałów i poznawanie kultury danego kraju.

Własne, domowe jedzenie

Bardzo podobnym sposobem na zaoszczędzenie choć niewielkiej kwoty jest zabieranie jedzenia z domu. Można wcześniej przygotować kanapki, owoce, napoje i przekąski, ale też konserwy czy gotowe dania w pojemnikach.

Jeżeli tylko w docelowym miejscu będziesz miał dostęp do lodówki i płyty kuchennej, przygotowane wcześniej jedzenie możesz w szybki sposób podgrzać i podać.

Poszukiwanie tanich atrakcji

Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach wakacji, warto poszukać tanich, ale ciekawych atrakcji turystycznych. Zamiast wydawać pieniądze na drogie wycieczki z przewodnikiem, warto rozważyć samodzielne zwiedzanie miasta lub okolic, korzystając z darmowych przewodników, map i przewodników online.

Możesz też poszukać ciekawych miejsc, takich jak parki, plaże, muzea lub galerie sztuki, gdzie wstęp jest darmowy lub kosztuje niewiele. Wiele obiektów, które w większości przypadków wymagają zakupu biletów, w określonych dniach zostają otwarte dla turystów.

Dzięki temu, na przykład w jeden dzień w tygodniu i tylko w konkretnych godzinach, niektóre muzea i wystawy można oglądać całkowicie bezpłatnie. Warto też pamiętać, że dzieci do pewnego wieku, również nie muszą posiadać biletów.

Korzystanie z pociągów

Podróżowanie pociągiem jest jednym z najtańszych sposobów na przemieszczanie się podczas wakacji z rodziną. Poruszanie się koleją pozwala zaoszczędzić na kosztach paliwa, a także zminimalizować ryzyko stania w korkach czy trudności z parkowaniem samochodu.

Wiele firm kolejowych jak PKP oferuje różnego rodzaju zniżki i promocje dla rodzin lub grup podróżujących razem, co może dodatkowo obniżyć koszty. W sezonie wakacyjnym pojawiają się też promocje na bilety, w ramach których można zrealizować taniej kilka przejazdów w określonym czasie. Oprócz tego, pociągi są często wyposażone w wygodne siedzenia, zapewniając tym samym komfortowy transport dla całej rodziny.

Znajdź promocje i kupony, korzystaj z programów lojalnościowych

Niezawodnym sposobem na oszczędzenie podczas wakacji z rodziną jest szukanie promocji i kuponów rabatowych, które oferują różnego rodzaju atrakcje turystyczne, hotele, restauracje czy sklepy. Warto też skorzystać z programów lojalnościowych, które pozwalają zbierać punkty i wymieniać je na nagrody lub korzystać z dodatkowych zniżek.

Można znaleźć wiele stron internetowych, które zbierają informacje o aktualnych promocjach i kuponach rabatowych, które są dostępne w danym regionie czy kraju. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne, nie przepłacając za nie.

Czy podróże z rodziną muszą być kosztowne?

Wyjazdy z rodziną wcale nie muszą być kosztowne, gdyż można znaleźć wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas wakacji.

Planowanie z wyprzedzeniem, gotowanie na własną rękę, szukanie tanich atrakcji czy korzystanie z pociągów to tylko niektóre z nich. Dzięki zastosowaniu tych prostych strategii, można cieszyć się wakacjami z rodziną, nie przekraczając budżetu, a jednocześnie nadal wiele zwiedzić i świetnie się bawić.

Dodano: 2023-03-30 11:46:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz