Nazistowski incydent w karkonoskim schronisku

Neonaziści z Drezna sterroryzowali polskich gości w schronisku Strzecha Akademicka w Karkonoszach. O zdarzeniu doniosła wczoraj „Gazeta Wrocławska”.

Do incydentu doszło w nocy z soboty na niedzielę. Grupa pijanych mężczyzn pochodzących z Drezna zachowywała się agresywnie w stosunku do polskich gości w górskich schronisku. Prowokowali nazistowskimi gestami. Towarzyszyły temu wyzwiska „polnische Schweine!’’. Początkowo atmosfera była spokojna, lecz wkrótce doszło także do rękoczynów – pobito pracownika obiektu oraz polskiego turystę. Ten drugi uciekł przed blisko 20-osobową grupą rosłych Niemców w nocy, bez butów, do Karpacza.

Agresja neonazistów rosła w miarę wypijanego alkoholu. Śpiewali “Deutschland, Deutschland über Alles”. Chociaż załoga schroniska próbowała uspokoić osiłków, w końcu jeden z pracowników został zaatakowany. Pobity został także jeden z polskich gości, który podjął dyskusję z Niemcami.

Właściciel Strzechy podkreślał, że było to pierwszy tego typu incydent. Nie wezwał jednakże policji, tłumacząc to złymi doświadczeniami ze służbami porządkowymi w przypadku agresywnych gości, głównie brakiem reakcji.

Dodano: 2014-01-14
Komentarze (0)
Dodaj komentarz