Nie zapominajmy o naszych mniejszych przyjaciołach - „Pomoc materialna”

Nadchodząca zima to niewątpliwe wspaniały okres roku. Jak zazwyczaj górskie miejscowości turystyczne zapełnią się kolejnymi falami turystów. Nastanie ruch, hotele się zapełnią, a miasteczko Karpacz, obudzi się do życia po sennym sezonie jesiennym. Restauracje znów zatrudnią na umowy zlecenia kolejnych kelnerów, a ludzie pracujący w hotelarstwie wyrobią kolejne 160 godzin etatu w dwa tygodnie. Parkingowi będą zachęcać szerokim uśmiechem do skorzystania z wolnych miejsc, mimo że będą tuptać w miejscu od kilku godzin w minusowej temperaturze. No cóż, każdy orze jak może.

Jednak dziś chciałabym zwrócić Wam uwagę, że oprócz ferworu pracy, ważne są jeszcze inne rzeczy. Wspomniana zima charakteryzuje się dodatkowo tym że zwierzętom ciężej jest o posiłek i ciepły kąt do spania. Oczywiście nie będę nakłaniać przepracowanej kucharki, która marzy tylko o tym żeby wrócić już do domu, zmyć z siebie zapach kuchni i iść spać, aby zajmowała się innymi problemami – i tak ma już dużo na głowie. Niech kobieta odpocznie. Jednak jest jeszcze pewna grupa ludzi, która taką pomoc mogłaby nieść.

Właściciele obiektów wypoczynkowych, często są w posiadaniu niechcianych, czyli po prostu zużytych pościeli , koców itp. Może warto by było, pomyśleć o tym o oddaniu niechcianych rzeczy do schroniska w Jeleniej Gorze? Wyżywienie gości przebywających w obiektach wypoczynkowych też niesie za sobą kolejną możliwość pomocy. Nadwyżki można również przekazać. Może nawet ktoś pokusi się o wystawienie puszki na drobne pieniądze w swojej recepcji czy też barze? A nuż nazbiera się tam kwota, która wystarczy na zakup worka suchej karmy. Tak niewiele dla nas, może znaczyć tak bardzo dużo dla kogoś innego. Trochę dobroci okazanej naszym mniejszym braciom, zaowocuje uczuciem spełnienia i kojącą myślą „ tak, tak to JA – pomogłem”.

Możesz też na stronie schroniska dla zwierząt w Jeleniej Górze zaadoptować wirtualnie jakiegoś zwierzaka!!

PS. Jeśli chcesz pomóc, ale nie masz jak/nie masz czasu/ nie możesz osobiście– napisz do mnie – zabiorę rzeczy które masz do przekazania i dostarczę do schroniska w Jeleniej Górze!

Dodano: 2013-11-25
Komentarze (0)
Dodaj komentarz