Nowe obiekty rekreacyjno-sportowe w mieście pod Śnieżką

W piątek przedstawiliśmy krótki film o nowym placu zabaw dla dzieci. Dziś jak obiecaliśmy dajemy więcej informacji na ten temat.

Niedawno stworzony w Karpaczu plac zabaw, został współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich. W ramach projektu „Interaktywny Park Zabaw”.

Celem projektu było stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli spędzać aktywnie wolny czas. Inwestycja ma pogłębiać integrację mieszkańców miasta i przyczyniać się do rozwoju fizycznego i psychofizycznego dzieci oraz młodzieży. Nowy plac ma być nie tylko ciekawą atrakcją, ale również miłym i estetycznym zakątkiem w Karpaczu.

Jak poinformował nas zastępca Burmistrza miasta – Ryszard Rzepczyński, to nie koniec inwestycji. Niedługo pojawią się kolejne, celem działań jest doprowadzenie do tego, aby w każdej dzielnicy miasta znajdowały się ciekawe punkty rekreacyjno-sportowe. Jeszcze w tym roku mają powstać siłownie zewnętrzne dostępne dla wszystkich mieszkańców oraz boisko.

Dodano: 2014-06-09
Komentarze (0)
Dodaj komentarz