O czym trzeba pamiętać, podróżując w okresie świątecznym?

  • Karpacz
  • Blog
  • O czym trzeba pamiętać, podróżując w okresie świątecznym?
Podczas gdy większość z nas szykuje się do Świąt Bożego Narodzenia, a później do sylwestra i przywitania Nowego Roku, niektórzy decydują się na spędzenie tego czasu w podróży. Okres świąteczny jest pod tym względem dość specyficzny, dlatego trzeba wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę i o czym pamiętać. Jak zaplanować podróż podczas świątecznych dni w taki sposób, żeby wszystko przebiegło zgodnie z założeniami?


Świąteczny okres rządzi się swoimi prawami, także w kontekście jakichkolwiek podróży, a w szczególności tych zagranicznych. Na szczęście, trzymając się kilku podstawowych reguł, nie trzeba obawiać się tego, że coś pójdzie nie tak. Jak się jednak okazuje, kluczowe jest odpowiednie zaplanowanie takiej podróży, a jednocześnie zachowanie sporej elastyczności, jeśli chodzi o terminy.  

Podróż w okresie świątecznym - najważniejsze zasady

Jeśli zamierzamy wybrać się w podróż w okresie świątecznym, powinniśmy rozpocząć przygotowania z odpowiednim, nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Pozwoli to na zaplanowanie każdego detalu bez pośpiechu, dzięki czemu można zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale przede wszystkim czasu, nerwów i energii. Rozglądając się za najlepszymi połączeniami lotniczymi miesiąc, czy dwa miesiące przed planowanym wylotem można trafić na wiele atrakcyjnych okazji cenowych. W kontekście wyboru tanich lotów warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje w tym zakresie serwis: https://www.esky.pl/tanie-loty, gdzie znajdziemy propozycje wszystkich przewoźników. Na uwagę zasługuje wygodna i intuicyjna wyszukiwarka oraz łatwa rezerwacja podróży z możliwością skorzystania z elastycznych form płatności, jak choćby raty lub płatności odroczone. Wszystko to sprawia, że nawet nie posiadając obecnie środków na koncie, nie trzeba rezygnować z podróży. Wystarczy zapłacić za nią do 30 dni po dokonaniu rezerwacji!

samolotem na Święta

Jak przygotować się do podróży?

W pierwszej kolejności należy przeanalizować własne oczekiwania i potrzeby, jak i możliwości finansowe oraz czasowe. Kluczową sprawą jest też oczywiście wybór miejsca docelowego i chodzi tutaj nie tylko o miasto, ale także konkretne lotnisko. Bardzo często jest bowiem tak, że połączenia na peryferyjne porty lotnicze są o wiele tańsze, licząc nawet z dojazdem taksówką czy innym środkiem transportu do miasta, niż lot na główne lotnisko. Ponadto, organizując podróż kompleksowo, m.in. korzystając z udogodnień eSky.pl, najlepiej rozglądać się za promocjami, które zazwyczaj mają ograniczenia czasowe. Pomocna będzie tutaj z pewnością zakładka Okazje, gdzie znajdziemy dużą liczbę atrakcyjnych ofert i intuicyjny kalendarz pozwalający wybrać najtańszą opcję podróży samolotem. Wybierając się w podróż w okresie świątecznym, nie można też nie pomyśleć o rezerwacji noclegu. Tak jak w przypadku biletów lotniczych, tak i tutaj warto zrobić to odpowiednie wcześnie, aby mieć większe pole wyboru. Dotyczy to głównie turystycznych miast, ale nie tylko, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dokonanie od razu rezerwacji lotu oraz miejsca noclegowego, co jest możliwe dzięki pakietom Lot+Hotel (także w formie gotowych propozycji podróży w zakładkach City Break i Wakacje).

podróże w okresie świątecznym

Podróż w Święta - na co jeszcze zwrócić uwagę? 

Decydując się na lot w okresie świątecznym, trzeba liczyć się z pewnymi komplikacjami, w tym nieco dłuższą odprawą, opóźnieniami, ale też sezonem infekcji itp. Wynika to  przede wszystkim z pogody. To dlatego świetnym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z podróży, dzięki któremu można odzyskać pieniądze wydane na podróż oraz ubezpieczenia podróżnego, które uchroni nas przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń już podczas świątecznego wyjazdu.Dodano: 2023-01-04 14:33:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz