O Karpaczu w kilku zdaniach

Bez wątpienia najatrakcyjniejsze miasto Dolnego Śląska nazywane stolicą Karkonoszy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Późną jesienią do miasta zaczynają nadciągać miłośnicy sportów zimowych. Kompleksy narciarskie, stoki i wyciągi w Karpaczu gwarantują doskonale przygotowane do „białego szaleństwa” obiekty. Dodatkowo dla wszystkich dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nartami, dostępnych jest kilka doskonałych szkółek narciarskich i wypożyczalni sprzętu. Dla wielbicieli czynnego wypoczynku miasto ma do zaoferowania również, lodowiska, korty tenisowe, kluby fitness, siłownie, hale sportowe, jazdę konną i wiele innych.

Pragnących relaksu i spokojnego wypoczynku bez wątpienia zadowoli bogata oferta obiektów gastronomicznych, kafejek, pubów oraz znakomitych restauracji. Każda z nich ma swoje popisowe dania, a największą atrakcyjnością cieszą się oczywiście potrawy regionalne.

Największe atrakcje Karpacza to Świątynia Wang, Muzeum Sportu i Turystyki, Miejskie Muzeum Zabawek, czy też tor Saneczkowy Kolorowa. Dużą popularnością cieszy się również Galeria Minerałów, w której znajdują się okazy z różnych stron świata, a także nieczynnych już od wielu lat kopalni. Ogromną popularnością cieszy się również kolejka KARPACZ – EKSPRES, która kursuje po najpopularniejszych miejscach w Karpaczu.

Karpacz to również doskonałe obiekty noclegowe. Do dyspozycji turystów czekają znakomite obiekty spa, hotele, kwatery, pensjonaty, apartamenty, wille i domy wczasowe. Każdy może wybrać obiekt w największym stopniu spełniający jego wymagania.

Warto zwrócić uwagę na specjalne pakiety oferowane przez właścicieli obiektów noclegowych w okresach świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, Wielkiej Nocy, a także pakiety na długie weekendy, czy romantyczny pakiet Walentynkowy. Sprawią one, że o Karpaczu będziecie pamiętali bardzo długo.

Dodano: 2016-01-28
Komentarze (0)
Dodaj komentarz