O zaletach sezonu jesiennego w górach słów kilka

Sierpień wszedł już w schyłkową fazę, sklepy reklamują się przecenami na szkolne wyprawki, a to może oznaczać tylko jedno - wakacje nieuchronnie zmierzają ku końcowi. Nadchodzi złota polska jesień, a to zdecydowanie bardzo dobra pora na dłuższy wypad w góry. Przykład Karpacza doskonale pokazuje, że wypoczynkowy wyjazd do górskiego kurortu we wrześniu bądź październiku ma co najmniej tyle samo zalet, co wakacyjne wojaże po górach w samym środku sezonu letniego.

Jednym z podstawowych atutów “przełożenia” urlopu na początek turystycznej jesieni będzie fakt, iż zdecydowana większość uczestników młodzieżowych kolonii i zielonych szkół dzieci w wieku szkolnym - a w związku z tym również rodziców i opiekunów - jest już w domu. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że piesza wycieczka w stronę Słonecznika albo na Śnieżkę będzie o wiele przyjemniejsza bez wymijania co chwilę hałaśliwych grupek. We wrześniu i październiku na karkonoskich szlakach robi się o wiele spokojniej co pozwala cieszyć się fantastyczną przyrodą i zapierającymi dech w piersi pejzażami w znacznie większym stopniu. O bogactwie jesiennych kolorów już nie wspominając.

W samym Karpaczu również nie brakuje świetnych atrakcji i interesujących miejsc, które warto odwiedzić w miesiącach powakacyjnych. Jedyna w swoim rodzaju Świątynia Wang (drewniana, a obeszło się bez ani jednego gwoździa!), fascynujące Karkonoskie Tajemnice, dwie wystawy konstrukcji z klocków LEGO (z możliwością samodzielnego budowania w specjalnym kąciku!), świetna kolekcja w Miejskim Muzeum Zabawek, aquaparki z basenami pod chmurką (jeśli pogoda dopisuje, nie ma nic lepszego jak relaksująca kąpiel z widokiem na góry), gwarantujące mnóstwo frajdy parki linowe, zakręcone tory saneczkowe i zjeżdżalnie w Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa… a ponadto wiele, wiele innych. A wszędzie kolejki chętnych turystów jesienią są znacznie krótsze, niż w trakcie wakacji. Jakby tego było mało, niejednokrotnie ceny biletów we wrześniu nieco spadają, więc można pozwolić sobie na więcej przyjemności.

Oczywiście planując przyjazd do Karpacza, nie obejdzie się bez zarezerwowania pobytu w którymś z obiektów noclegowych. Poszukując odpowiedniego miejsca na jesienny turnus pod Karkonoszami, z pewnością warto przyjrzeć się bliżej pensjonatowi Leśny Dwór (więcej na www.lesnydwor.karpacz.pl). Komfortowe pokoje w dwóch wygodnych standardach gwarantują świetne warunki do wypoczynku - w połączeniu z rześkim, górskim powietrzem sen będzie nadzwyczaj przyjemny. Własna restauracja w stylu włoskim zapewnia nie tylko pożywne i zdrowe posiłki - niezbędne zwłaszcza po forsownych wyprawach - ale i znakomity nastrój długich, jesiennych wieczorów. Godna uwagi jest również dogodna lokalizacja: blisko ścisłego centrum Karpacza, a jednocześnie tuż przy kilku ciekawych szlakach wiodących w wysokie góry.

Karpacz to doskonałe miejsce do wypoczynku na początek jesieni. Mnóstwo wszelkiego rodzaju atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, wspaniałe krajobrazy Karkonoszy, niezwykle korzystny dla zdrowia klimat, ciekawe propozycje noclegowe i pakiety pobytowe w ośrodkach takich jak we wspomnianym Leśnym Dworze… Nic, tylko brać urlop, przyjechać i korzystać ze znakomitych okazji.

Dodano: 2017-08-25
Komentarze (2)
MaThek 27.09.2017 13:44

Widoczki na Karpacz i okolicę, jakie we wrześniu i październiku roztaczają się ze szlaków i punktów widokowych w Karkonoszach, rzeczywiście warte są zachodu. Bez solidnych butów ani rusz! Tyle że w tym roku nic nie zapowiada, żeby jesienna pogoda sprzyjała wycieczkom w góry i podziwianiu kolorowych pejzaży.

Mateusz Warzycha 27.09.2017 14:10

Dajcie se siana z tymi wyjazdami na jesień w góry. Szaro, buro i ponuro, co najwyżej można się połamać po poślizgnięciu na szlaku.

Dodaj komentarz