Plan na jesienny weekend w Karpaczu

Karpacz to idealne miejsce na weekend, szczególnie jeśli przedłuży się go na przykład o jeden dzień. Jeśli zastanawiasz się, jak spędzić takie trzy dni (np. od soboty ranka do poniedziałku wieczorem, mamy dla Ciebie gotowy plan!

Dzień 1: Poznaj serce Karpacza 

Jeśli przyjedziesz do Karpacza wcześnie rano, masz przed sobą cały dzień na odkrywanie tego urokliwego miasta. Spaceruj po deptaku, zaglądaj do przytulnych knajpek i poczuj atmosferę górskiego kurortu. Zacznijmy od kościoła, który "lubi podróżować" - świątyni Wang. Zbudowany w Norwegii, przemierzył pół Europy, by w końcu osiąść w Karpaczu.

Jeśli masz ochotę poznać historię Kościółka Wang, tutaj więcej informacji: Kościółek Świątynia Wang.

Potem odwiedź Młyn Miłości - miejsce pełne romantyzmu i legend. A na koniec? Karkonoskie Tajemnice - multimedialne muzeum, które opowie Ci najciekawsze historie z regionu. Dla fanów zjawisk niecodziennych polecamy miejsce anomalii grawitacyjnej. Zobaczysz tam, jak przedmioty "same" toczą się pod górę! A wieczorem? Zapora na Łomnicy i otaczający ją park - idealne miejsce na spacer.

Jesienna Zapora na Łomnicy w Karpaczu

Dzień 2: W górach jest moc! 

Ruszymy na Śnieżkę! To najwyższy szczyt w okolicy, z którego roztacza się niesamowity widok. Możesz tam dostać się częściowo wyciągami "Winterpol" i "Zbyszek". Ale możesz też wybrać się pieszo. Zacznijmy od kolejki.

Wyciąg Winterpol znajduje się tuż obok ronda Biały Jar i zawiezie Cię kawałek do góry - tuż pod następny wyciąg - Zbyszek (czyli tą "właściwą" kolejkę). 

Oczywiście pod kolejkę Zbyszek możesz udać się też pieszo - to spacer około 20 minut pod górkę od Białego Jaru. Kolejka Zbyszek podwiezie Cię na tzw. Kopę. Stamtąd na samą Śnieżkę jest około godzinka drogi.

Piesze szlaki, jakie polecamy tym razem, dość dokładnie opisaliśmy tutaj:

Rondo Biały Jar w Karpaczu

Dzień 3: Schronisko Samotnia 

Rano ruszamy w kierunku Małego Stawu. To malownicze jeziorko górskie otoczone jest stromymi zboczami, które tworzą niepowtarzalny klimat. Po krótkim odpoczynku nad wodą kierujemy się do schroniska Samotnia. To jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Karkonoszach, gdzie można nacieszyć się widokiem gór i zregenerować siły przy pysznym, górskim jedzeniu. Spacer wokół stawu i chwile spędzone w schronisku na pewno na długo zostaną w Twojej pamięci. 

Dokładny opis dojścia do Samotni znajdziesz tutaj: Szlak przez Kocioł Małego Stawu na Śnieżkę, z tymże nie pomyl się i w Strzesze Akadamickiej kieruj się do Karpacza (w dół),by czasem nie zawędrować znów na Śnieżkę (no chyba, że masz ochotę).


Samotnia w Karpaczu


Gdy zgłodniejesz... 

Nie martw się, Karpacz ma wiele do zaoferowania dla smakoszy! Jeśli szukasz miejsc, gdzie warto zjeść, mamy dla Ciebie świetne rekomendacje. Sprawdź nasz post, w którym polecamy Gdzie warto zjeść w Karpaczu?.

Gdzie zarezerwować nocleg w Karpaczu?

Planując swój pobyt, warto zastanowić się nad miejscem noclegu. Karpacz oferuje wiele komfortowych miejsc, które zapewnią Ci spokojny sen po dniu pełnym przygód. Znajdź idealne dla siebie miejsce na naszej stronie z noclegami w Karpaczu - znajdziesz tam kontakt bezpośrednio do gospodarzy - bez pośredników. 

Jeśli zamierzasz skorzystać z naszego planu proponujemy wybrać miejsce raczej w centrum lub blisko szlaku, aby zaoszczędzić jak najwięcej czasu i nie tracić go na dojazdy. Polecam też miejsca oferujące nocleg ze śniadaniem, np.:

Karpacz to miejsce pełne atrakcji. W ciągu trzech dni możesz poczuć jego magię i odkryć największe skarby. Pakuj walizki i ruszaj na podbój Karkonoszy!

Dodano: 2023-09-15 10:37:00

Komentarze (1)
Anonim
17.09.2023 09:04

Całkiem ciekawy plan, dzięki!

Dodaj komentarz