Restauracja Sowiduch - wyjątkowe miejsce w sercu karkonoszy

Jest takie miejsce na mapie Karpacza, które koniecznie musisz odwiedzić!

Wcale nie mam na myśli ani szlaku na Śnieżkę, górującą nad całym Karpaczem, ani Muzeum Zabawek (które swoją drogą jest imponujące), nie mówię także o niezwykłym Kościele Wang wykonanym całkowicie z drewna, bez wykorzystania gwoździ! Jest jedno miejsce w Karpaczu, do którego chce się wracać i wracać, tyle w nim do odkrycia. Taką atrakcją tego miasta jest dla mnie restauracja Sowiduch!

Sowiduch to miejsce absolutnie bezkonkurencyjne! Choć przechadzając się uliczkami Karpacza non stop trafiamy na mniej lub bardziej udane restauracje, to wizyta w Sowiduchu sprawi, że poczujesz smak tego regionu!

Regionalna kuchnia w Karpaczu

Kuchnia restauracji Sowiduch oparta jest na potrawach regionalnych, daniach tradycyjnych, które bazują na produktach lokalnych, dostępnych w okolicach Karpacza i pochodzących stąd. Bez wątpienia jedną z pozycji w karcie restauracji, która nawiązuje do historii tego regionu - Zupa Marysieńki! A chodzi o żonę króla Jana III Sobieskiego, która bywała w okolicach tego regionu. Ta pyszna zupa pomidorowa, okraszona lanymi kluskami i kwaśną śmietaną jest bez wątpienia powodem, dla którego będę tu wracać podczas każdej wizyty w Karpaczu! Zupa ta spokojnie może konkurować z pomidorówką mojej Babci! Innym regionalnym daniem, które udało mi się skosztować jest malowniczo brzmiąca potrawa "Z lasu pochodzi" (Karpacz otaczają zewsząd lasy, więc brzmi obiecująco) - wyobraźnia pobudzona? Zachęcam do skosztowania gulaszu z dziczyzny podanego z kaszą i mieszanką sałat! Palce lizać!

Wegetariańskie jedzenie w Karpaczu

Bogata karta dań oferuje także propozycje dla wegetarian - znajdziecie w niej zarówno makaron z serem pleśniowym i szpinakiem, gołąbki z soczewicą i warzywami w pomidorowym sosie (te zjem następnym razem, bo opis brzmi wybornie!)! Także dla każdego coś dobrego ;)

Restauracja Karpacz idealna dla rodziny z dziećmi

Podróżowanie i zwiedzanie z dziećmi bywa... wymagające. Wielu rodziców musi zmierzyć się z prawdziwym niejadkiem, w tym i ja! Ale i dla nich restauracja ma specjalne menu! Klasyki, które nigdy się nie nudzą i nie wychodzą w domu z garnka! Spaghetti bolognese? - które dziecko nie lubi makaronu z prawdziwym czerwonym sosem? Albo niezniszczalne nuggetsy? Oj moje dzieci czuły się jak na domowym obiedzie zajadając się domowym rosołem "bez pływającej zieleniny"!

Regionalny browar Karpacza

Restauracja Sowiduch to nie tylko pyszne jedzenie ale i... znakomite piwo! Regionalny browar, którym może poszczycić się Karpacz, oferuje doskonale warzone piwo, które wybornie smakuje i podkreśla smak dziczyzny czy innych smakołyków! Niewątpliwą atrakcją jest możliwość podejrzenia na żywo pracy piwowara, który w głównej sali restauracji prezentuje, jak wygląda proces warzenia piwa! Ciekawe doświadczenie!

Restauracja Sowiduch atrakcją Karpacza

Będąc w restauracji i chcąc chłonąć atmosferę regionu, prócz pysznych dań, warto się rozejrzeć! Ściany pełne są intrygujących płaskorzeźb, wykonanych zapewne przez tutejszego artystę, a doskonałe wyczucie smaku właścicieli stworzyło miejsce niezwykle ciepłe i pełne wdzięku! Połączenie drewna, kamienia, cegieł nie jest oklepane, ale przytulne i dające wrażenie bycia na obiedzie u dobrych znajomych! Dla mnie to istotne, by miejsce, w którym jestem, pozwalało mi także czuć estetyczną spójność i spokój i tak właśnie było w tym miejscu! Polecam każdemu wędrującemu w okolicach Karpacza zajrzeć tu i zachwycić się samemu!

Dodano: 2020-08-11
Komentarze (0)
Dodaj komentarz