Rewolwerowcy, ekstremalna jazda rowerem i wspinaczka czyli weekend majowy w Karpaczu!

Majówka to upragniony czas, zwłaszcza dla tych, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku w pierwszych, ciepłych promieniach słońca. Szczególnie wiosennej atmosfery weekendu majowego i wielu atrakcji dostarczy wszystkim urocza górska miejscowość – gościnny Karpacz.


Magnesem, który przyciąga turystów do miasta pod Śnieżką są m.in.: Karkonoskie Drezyny Ręczne – małe pojazdy szynowe, napędzane siłą ludzkich mięśni. Wiele lat temu służyły one do transportu ludzi i materiałów, potrzebnych do prac związanych z technicznym utrzymaniem torów. Pierwsze wyścigi drezyn miały miejsce w Anglii, w 1819 r. Dziś zapomniane pojazdy stanowią chętnie odwiedzają atrakcję Karpacza, a przejażdżki na nich dostarczają turystom wielu wrażeń.

Spędzając majówkę w Karpaczu nie można zapomnieć o Rodeo Show w Western City. W pierwszych dniach maja to kowbojskie miasteczko dostarczy wszystkim fanom Dzikiego Zachodu niezłej dawki adrenaliny. Każdy będzie mógł nauczyć się rzucania lassem, płukania złota czy… polowania na bizony. Rywalizacji dostarczy również konkurs dojenia krowy. Wszystkie konkurencje umilać będzie muzyka country.

Prawdziwą gratką dla tych, którzy na majówkę do Karpacza wybiorą się z ukochaną osobą jest romantyczny zakątek z Dzikim Wodospadem. Dzięki dwumetrowym wodnym kaskadom, miejsce to zaczarowało już nie jednego turystę. Zakochani, którzy przybywają do Karpacza, nie wyobrażają sobie wrócić z weekendu bez wspólnego zdjęcia przy tym magicznym cudzie natury.

Miłośnicy ekstremalnego pedałowania na rowerze w majowy weekend znajdą w Karpaczu coś, co lubią najbardziej: adrenalinę i piękne krajobrazy. To właśnie z Karpacza prowadzi ścieżka rowerowa prosto do Schroniska „Strzecha Akademicka” pod Śnieżką. Trasa w całości wyłożona jest kostką brukową. Warto jednak wspomnieć, że taka wyprawa wymaga zaawansowanej kondycji fizycznej i dobrego sprzętu, ponieważ podjazd pod Śnieżkę jest stromy i wyczerpujący. Wielu rowerzystów, którzy zdecydowali się na ekstremalną podróż twierdzi, że wysiłek, jaki włożyli w pokonanie trasy, jest niczym w porównaniu z widokiem roztaczających się wokół wyższych partii Karkonoszy.

Majówka to idealny czas nie tylko na rower, ale i na spróbowanie swoich sił we wspinaczce górskiej na Kruczych Skałach w Karpaczu. Ciąg kilku wychodni skalnych o wysokościach ścian dochodzących do 25 metrów znajduje się jedynie piętnaście minut drogi od centrum miasta. Usługi szkoleniowe w zakresie wspinaczki nie należą w Karpaczu do rzadkości i bez trudu można znaleźć instruktora, który zapewni Wam bezpieczeństwo i atestowany sprzęt podczas wypadu.

Karpacz nigdy zapomina o swoich mieszkańcach i turystach, a szczególnie podczas majowego odpoczynku. Co roku w centrum miasta organizowane są festyny i imprezy majówkowe z atrakcyjnymi konkursami. Nie można zapomnieć o muzycznych koncertach, których nie zabraknie również na tegorocznej majówce.

Dodano: 2013-02-22
Komentarze (0)
Dodaj komentarz