Samochodowa wycieczka do Czech - śladami filmów

Wypoczywając w Karpaczu masz dosłownie rzut beretem za naszą sąsiednią granicę. Szczególnie, gdy podróżujesz samochodem.

Jeżeli kochasz kino i podróże oraz lubisz poznawać nowe miejsca, zapraszamy do Czech. Kraj naszych sąsiadów jest jednym z chętniej wybieranych do kręcenia filmów. Budynki czy miasta są idealnym tłem dla filmowych historii. Wybierz się w wycieczkę śladami największych filmowych produkcji. 

Zanim wyruszysz samochodem do Czech

Pamiętaj, że drogi w Czechach są zarówno darmowe, jak i płatne. Na autostrady konieczne jest zakupienie winiety. Możesz to zrobić szybko online, np. tutaj: onlinewinieta.pl. Warto zadbać o to przed wyjazdem, aby nie zawracać sobie tym głowy w czasie podróży. Co jeszcze musisz wiedzieć jadąc samochodem do Czech?

  • obowiązująca waluta to czeskie korony - kantory znajdziesz w Karpaczu,
  • Polacy powinni mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport (dotyczy to także dzieci!),
  • obowiązkowe wyposażenie samochodu to: ubezpieczenie (np. polskie OC),apteczka, kamizelka odblaskowa, koło zapasowe, komplet żarówek, ważna gaśnica, trójkąt ostrzegawczy,
  • uważaj na ograniczenia prędkości - dopuszczalny margines to zaledwie 3km/h,
  • jeśli poruszasz się drogą płatną musisz posiadać wykupioną winietę.

A teraz przejdźmy już do tematu - powędruj z nami śladami filmowych historii.

Karlowe wary miasto, które kocha filmy

Karlowe Wary to jedno z najpiękniejszych miast w Czechach. Jest to także uznane uzdrowisko. Miasteczko posiada, aż 79 gorących źródeł z wodą mineralną, która bardzo dobrze wpływają na leczenie wielu schorzeń. Każdego roku do Karlowych War przyjeżdżają aktorzy i twórcy filmów z całego świata, aby wziąć udział w odbywającym się tutaj festiwalu filmowym. Pierwsza edycja odbyła się w 1946 roku w Mariańskich Łaźniach, jednak już rok później przeniesiono go do Karlowych War. Co roku na początku lipca przyjeżdża tu mnóstwo fanów kina, aby poznać swoich ulubionych aktorów. Festiwal filmowy w Karlowych Warach to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali na świecie. Zwycięzcy otrzymują nagrodę, którą jest kryształowy globus.

Grandhotel Pupp i James Bond

Grandhotel Pupp to słynny hotel, w którym często podczas festiwalu zatrzymują się gwiazdy. Przed wejściem do hotelu można znaleźć kostki brukowe wykonane z brązu z nazwiskami sław i wielkich osobistości, które odwiedziły ten hotel. Kolejną ciekawostką jest to, że hotel był tłem dla kilku scen filmu o Jamesie Bondzie. Dokładniej Kręcono tu sceny do filmu “James Bond: Casino Royale”. Na upamiętnienie tego wydarzenia stworzono tu podświetloną gablotkę. Kilka scen nakręcono również w samym mieście. Grandhotel Pupp był również podobno inspiracją dla Wesa Andersona do nakręcenia filmu “Grandhotel Budapest”.

Praga - pomysł na wycieczkę z Karpacza

Praga miasto wielu historii filmowych

Praga to kolejne miejsce, które jest uwielbiane przez filmowców. Nic dziwnego Praga to przepiękne miasto z bogatą historią i licznymi zabytkami. Rynek, most Karola, Zamek na Hradczanach czy Ogrody Pałacowe pod Zamkiem Praskim to tylko część ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Park na wyspie Kamp był tłem do, chociażby filmu “Tożsamość Bourna”, klasztor na Strahowie można zobaczyć w takich filmach jak “Liga niezwykłych dżentelmenów” czy “Z piekła rodem”. W Pradze kręcono również “Mission Impossible”, “Amadeusz”, oraz “Iluzjonista” i wiele innych. Jeżeli kochasz filmy oraz ciekawe miejsca to Czechy będą dla Ciebie idealną lokalizacją.

Dodano: 2022-07-01 14:45:00

Komentarze (1)
Anonim
4.07.2022 10:31

Praga jest cudowna - polecam!

Dodaj komentarz