Schronisko, pensjonat czy hotel. Co wybrać?

Amatorzy górskich wycieczek, którzy decydują się na spakowanie plecaka i spory wysiłek fizyczny, muszą liczyć się z odpowiednim przygotowaniem do takiej wyprawy. Duże znaczenie dla podróżujących ma wybór odpowiedniego noclegu, który pozwoli na regenerację sił po dniu pełnym trudów i zmęczenia.

Jeśli planujemy kilkudniowe wycieczki piesze po Karkonoszach, a nie chcemy wracać do centrum miasta, czeka na nas wiele możliwości noclegowych oferowanych przez schroniska. W sezonie letnim warto zadbać o wcześniejszą rezerwację miejsca, ale już w okresie jesiennym i zimowym nie jest ona potrzebna, ze względu na niewielką liczbę turystów. Udogodnienie stanowią niskie ceny takich noclegów. Jeśli posiadamy swój śpiwór, za najtańsze miejsce do spania zapłacimy 20 złotych. Wykupienie noclegu na łóżku to koszt około 25 złotych. Dla turystów, którzy cenią sobie luksusowe warunki, schroniska oferują także pobyt w apartamentach, od 250 złotych za noc. Jeśli wybieracie się w Karkonosze ze znajomymi i zamierzacie nocować grupą,schroniska skłonne są do negocjacji cen.

Z pewnością najtańszą formą noclegu w Karpaczu są pola namiotowe. Za rozstawienie namiotu dwuosobowego zapłacimy od około 8 do 10 złotych. Musimy liczyć się natomiast z brakiem wyraźnych udogodnień. Do naszej dyspozycji jest woda pitna oraz urządzenia sanitarne.

Stosunkowo najwygodniejszą opcją jest wybór noclegu w pensjonacie. Wbrew pozorom ceny oferowane przez właścicieli takich obiektów bywają jedynie o kilka złotych droższe od cen noclegów w górskich schroniskach. Za noc w pensjonacie zapłacimy od 30 do 100 złotych. Świadczą one swoim klientom całodniowe wyżywienie, nie musimy więc martwić się o dodatkowe koszty związane ze stołowaniem się na mieście czy samodzielnym przygotowywaniem posiłków.
Podobną ofertą cenową dysponują agroturystki. Na nocleg w takim obiekcie musimy przeznaczyć około 35 złotych. Agroturystyki cieszą się duży zainteresowaniem turystów podróżujących z dziećmi, ponieważ miejsca takie położone są zazwyczaj w ciekawych przyrodniczo obszarach. W gospodarstwach agroturystycznych znajduje się także dużo zwierząt: kur, koni, krów i innych ulubieńców dzieci.

Nieco droższą alternatywą noclegu jest hotel. Tu ceny wahają się od 100 do 400 złotych za noc. Możemy za to liczyć na pełen zakres usług związanych z pobytem turystów i ogromną wygodę. W cenie noclegu hotele oferują śniadania, często w postaci „szwedzkich stołów”, a więc możemy zjeść tyle, ile tylko chcemy. Do naszej dyspozycji w zależności od ilości hotelowych gwiazdek są również m.in.: telewizja, winda czy telefon. Z pewnością hoteli jest również w Karpaczu najwięcej.

Miasto pod Śnieżką oferuje swoimi turystom bogatą bazę noclegową. Każdy odwiedzający znajdzie wygodne miejsce dla siebie, dzięki któremu czas spędzony w Karkonoszach będzie jeszcze przyjemniejszy.

Dodano: 2013-02-26
Komentarze (0)
Dodaj komentarz