Skąd się bierze rosnąca popularność apartamentów?

Jak wskazują rozmaite dane, zainteresowanie apartamentami wśród polskich turystów systematycznie rośnie. Kiedyś takie obiekty kojarzyły się ze zbytkami zarezerwowanymi dla prawdziwych bogaczy - a dziś powstaje ich coraz więcej. Apartamentowce to już nie tylko mieszkania dla elit, ale też obiekty noclegowe na krótki wynajem. Ogólny wzrost zamożności społeczeństwa nie tłumaczy boomu, jaki można zaobserwować w Karpaczu, Poznaniu, Szklarskiej Porębie, Wrocławiu i wielu innych miejscowościach. Przyczyn popularności apartamentów trzeba raczej szukać w ich charakterystyce.

Dobry apartament ma kilka mocnych atutów, o które w innych typach obiektów noclegowych jest bardzo ciężko. Niewątpliwie jednym z najistotniejszych jest prywatność i intymność, porównywalna tylko z własnym domem / mieszkaniem. Do pokojów - a więc i do bagaży - nikt nie zajrzy, nie trzeba się co chwila kontaktować z gospodarzami, nie trzeba się przejmować różnymi trudnymi pytaniami, jakie czasem muszą zadać hotelowi recepcjoniści. Wystarczy załatwić formalności, odebrać klucze i już można się czuć jak u siebie. W takim lokum można się równie dobrze bawić, jak i skupić na pracy.

Kolejną zaletą takiego rozwiązania będzie więcej przestrzeni. W apartamencie w naturalny sposób będzie o wiele więcej miejsca niż w typowym pokoju hotelowym. Poza tym można liczyć również na kompleksowe wyposażenie i szereg rozmaitych wygód. Od stylowych mebli począwszy, przez sprzęty kuchenne i wysokiej klasy urządzenia RTV, na jacuzzi i innych przyjemnościach skończywszy. A praktycznie wszystko na wyłączność, bez potrzeby współdzielenia z innymi gośćmi. Nie trzeba mówić, jak bardzo irytujące potrafi być czekanie na wolną łazienkę. Maksymalny komfort i bardzo wysokie standardy przy cenie odczuwalnie niższej niż w hotelach z wieloma gwiazdkami. Argumentów przemawiających za apartamentem nie brakuje, więc decyduje się na nie coraz więcej osób.

Tendencję dostrzega nie tylko szeroko rozumiana branża turystyczna, ale również mieszkańcy co chętnie odwiedzanych miast, uzdrowisk i kurortów. W końcu trudno nie zauważyć, jak dawno zapomniany, powoli obracający się w ruinę dworek szlachecki - czy inna kamienica - nagle odzyskuje dawny blask, albo w szczerym polu powstaje nowoczesne i eleganckie osiedle z samymi apartamentowcami. Jeden z bardziej spektakularnych przykładów spod Karpacza to łomnicka “Osada Śnieżka”, która zyskała sporo dodatkowego rozgłosu przy okazji obozów przygotowawczych Tomasza Adamka w naszych Karkonoszach.

Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich bokserów właśnie tutaj pracował nad formą przed ostatnimi występami w karierze. W ciszy i spokoju, korzystając z niezwykle bogatego zaplecza rekreacyjnego kompleksu oraz fachowych porad specjalistów od odnowy biologicznej i przygotowania fizycznego. I nawet jeśli po pewnej, spodziewanej wygranej nad Przemysławem Saletą został znokautowany przez Erika Molinę, to i tak wyglądał w ringu znacznie lepiej niż we wcześniejszych walkach z Arturem Szpilką (przegrana na punkty) czy Stevem Cunninghamem (kontrowersyjna wygrana na punkty). Podobno Tomasz Adamek do dziś powtarza, że wygrałby pojedynek z Witalijem Kliczką o pas WBC wagi ciężkiej, gdyby przyleciał do Polski ze Stanów Zjednoczonych kilka dni wcześniej, nieco inaczej spędził ostatnie doby przed wejściem do ringu. Kto wie, czy luksusowe i stosownie wyposażone apartamenty we Wrocławiu rzeczywiście pomogłyby mu zdobyć mistrzostwo świata królewskiej dywizji? Kibicom pozostaje tylko gdybanie.

Z dobrodziejstw apartamentów czerpią nie tylko światowej klasy sportowcy, podróżujący w delegacjach politycy najwyższego szczebla czy rekiny międzynarodowej finansjery. Przystępne w porównaniu z większością hoteli ceny i niezwykle dogodne warunki pobytu czynią z nich świetne rozwiązanie również dla turystów, którzy planują spędzić udany urlop. Czy to zdobywając góry, zjeżdżając po narciarskich stokach, czy to opalając się na plaży, żeglując po morzach i jeziorach, czy to korzystając z bogatej oferty kulturalnej, poznając historię i zabytki wielkiego, wiekowego miasta. Apartament - taki z prawdziwego zdarzenia - niejako z definicji będzie trafnym wyborem. Zarówno dla zdeklarowanego singla, jak też rodziny z całą gromadką dzieciaków.

Dodano: 2017-02-17
Komentarze (2)
MaThek 27.09.2017 13:29

Gdzie bym nie trafił na artykuł o apartamentach (i na sprzedaż, i na wynajem), to wszyscy jak diabeł święconej wody unikają podania konkretnych kwot, jakie orientacyjnie trzeba wyłożyć na inwestycję/nocleg.

Mateusz Warzycha 27.09.2017 14:00

Z całym szacunkiem dla Tomka Adamka - ale musiał naprawdę mocno oberwać po głowie, jeśli twierdzi że pokonałby starszego z braci Kliczko. A to, że nadal jeździ do tej Osady Śnieżka i do spółki z Borkiem mamią ludzi "szybkością" i "świetną formą sportową", to już grubszy kryminał!

Dodaj komentarz