Sposoby, aby wspólnie pokochać góry

Na górskich szlakach można zobaczyć wiele par, które podczas jedno- lub wielodniowych wypraw odkrywają piękno przyrody. Co jednak zrobić, gdy piękniejsza połówka nie chce zgodzić się na taką wycieczkę? Na pewno należy zacząć planować wyprawę na jeden dzień, której trasa wiedzie przez mało wymagający szlak. Nie chcemy przecież, żeby już po pierwszym dniu góry zraziły do siebie początkującą turystkę. Bardzo przekonującym argumentem jest fakt, że takie wędrówki we dwoje zbliżają do siebie. Gdy jest się tylko ze swoją ukochaną, ma się okazję, aby porozmawiać i lepiej się poznać. Nie zawsze jest na to czas, gdy codzienność jest wypełniona obowiązkami. Góry pozwalają złapać oddech, zapomnieć o wszystkim i nabrać dystansu do wielu spraw. Dobrze byłoby, gdybyśmy mogli to przeżywać wspólnie.

Kobieta na szlaku

Bez względu na to, czy wędrujemy z żoną, dziewczyną, siostrą czy mamą, aby je do tego zachęcić, należy zacząć od tego, co kobiety lubią najbardziej - czyli zakupów. Wizja nabycia nowych rzeczy może sprawić, że będą przychylniej patrzeć na plany urlopowe w górach. Podstawowym elementem każdego turysty, bez względu na płeć, są profesjonalne buty trekkingowe.

Niestety, cały czas można spotkać na trasie panie, które wędrują w sandałkach, klapkach, a nawet butach na obcasie. Każdy, kto wybiera się w góry, musi mieć świadomość, że czeka go do pokonania trasa o różnym poziomie trudności. Nawet na zielonych szlakach zdarza się śliskie podłoże oraz kamienie. Nieważne, jaki kolor ma nasz szlak, i tak będziemy szli pod górę, dlatego buty muszą zapewnić stopom stabilność. Latem, gdy temperatura jest wysoka, można wybrać buty niskie, zaś zimą lepiej sprawdzą się buty za kostkę.

Panie, które często chodzą w butach na wysokim obcasie, zapewne chętnie przerzucą się na wygodne buty, w których skręcenie kostki jest niemożliwe. Takie buty amortyzują stopę, czy to na płaskim, czy pochyłym podłożu. Kobiety pewnie zapytają, co z otarciami, które uniemożliwiają chodzenie. Buty trekkingowe mają w środku specjalne stabilizatory, który zapobiegają ranom. Na rynku jest dużo producentów, którzy proponują wiele modeli butów dla kobiet, więc każda na pewno wybierze coś dla siebie.

Profesjonalne buty trekkingowe damskie są dostępne między innymi na: e-horyzont.pl

Buty na każdą pogodę i trasę

Buty trekkingowe nie są przeznaczone jedynie na górskie wędrówki. Dzięki swoim właściwościom, takim jak: nieprzemakalność, przewiewność czy trwałość materiałów, świetnie sprawdzą się podczas każdej pory roku oraz aktywności. Nawet na prostej drodze można doznać kontuzji, dlatego dobrze założyć na długie spacery buty trekkingowe. Są wytrzymałe, dlatego sprawdzą się przez kilka sezonów. Dobrze dobrane buty wpływają na naszą postawę, mogą zapobiec, np. bólom kręgosłupa. To już kolejny argument, który może przekonać panie do zakupu butów górskich i wypróbowania ich na trasie.

Zdrowa pasja

Wspólne pokonywania górskich szlaków to wspaniała okazja, aby aktywnie spędzić ze sobą czas. Przekonywania kobiet do górskich wędrówek powinno działać także w drugą stronę. Jeśli mężczyźni wolą spędzać wolny czas przed telewizorem, panie powinny zarazić ich swoją zdrową pasją. Góry nikomu nie zaszkodzą, jeśli tylko dobrze się przygotujemy do wędrówek. Przed wyjazdem należy znaleźć dobry sklep, który gromadzi produkty najlepszych producentów i gwarantuje profesjonalne produkty. Zakup butów trekkingowych to tylko początek. Należy pamiętać także o odzieży. Dzięki takiemu przygotowaniu możemy odkryć w sobie oraz swoim partnerze nowe cechy, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. A to wszystko dzięki miłości do gór.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak możesz jeszcze lepiej przygotować się wspólnie do górskich wędrówek, sprawdź, co ma do zaoferowania sklep e-horyzont.pl.

Dodano: 2018-07-09
Komentarze (1)
MaThek 11.07.2018 13:27

Tyle się trąbi we wszystkich mediach, że wychodząc w góry trzeba się odpowiednio przygotować - z odpowiednim obuwiem na czele. A jakimś cudem każdego roku na szlakach pojawiają się "Karyny" w szpilkach i "Janusze" w klapkach. I potem płaczą, że nogi pokręcili...

Dodaj komentarz