Stadion w Karpaczu doczeka się porządnego remontu

Amatorzy sportu w turystycznej stolicy Karkonoszy mają wreszcie jakiś powód do radości. Zaniedbywany przez lata, swego czasu porzucony w kontrowersyjnych okolicznościach przez prywatnego inwestora Stadion Miejski Karpacza przejdzie gruntowną modernizację. I zdaje się, że tym razem nie skończy się na szumnych zapowiedziach, jak to już w przeszłości nie raz, nie dwa bywało.

Podstawowy powód do optymizmu w kwestii przyszłości stadionu w Karpaczu bierze się z dotacji w wysokości ok. 7 milionów złotych, jaką na rzeczoną inwestycję zagwarantowało w ostatnich miesiącach Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak zdążyły już policzyć miejskie władze, to ponad 35% sumy niezbędnej to prawidłowego przeprowadzenia wszystkich prac.

Zakres projektowanych zmian na Stadionie Miejskim obejmuje m.in. kompleksową wymianę naturalnej murawy, zbudowanie sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej ze sztucznej nawierzchni, postawienie trybun dla przynajmniej 350 kibiców oraz nowe zaplecze. Powstaną nie tylko szatnie i natryski, ale też stosownie wyposażona w profesjonalny sprzęt siłownia czy sala do pokazów multimedialnych. Początek zakrojonego na szeroką skalę remontu planowany jest na wiosnę 2018, natomiast zakończenie prac budowlanych i oddanie obiektu do użytku na 2019/2020 rok.

Jak czytamy w samorządowym informatorze, za sprawą nowego stadionu Karpacz mógłby nie tylko wydatnie spopularyzować sport wśród mieszkańców i turystów, ale też ściągnąć do miasta na zgrupowania profesjonalnych zawodników… a może nawet reprezentantów Polski. Te zapowiedzi wynikają z faktu, że modernizację stadionu w Karpaczu poparło kilka dużych związków sportowych (lekkoatletyka, narciarstwo klasyczne, siatkówka) oraz akademii wychowania fizycznego (Wrocław, Poznań). Ba, burmistrz wspominał nawet o poważnych zawodach - nie tylko w skali Polski, ale nawet całego kontynentu!

Włodarzom Karpacza pozostało tylko dopięcie finansowania na ostatni guzik - zapowiadane są starania o wsparcie wojewódzkiego urzędu marszałkowskiego oraz zaciągnięcie celowego kredytu - wyłonienie wykonawców i inne formalności.

Dodano: 2017-08-30 08:09:00

Komentarze (3)
MaThek
30.08.2017 15:20

Gdzie nie trafię na informację o przebudowie obiektu sportowego poważniejszej niż pomalowanie bramek (i trawy, hy hy hy!),to zawsze, ale to zawsze musi się trafić jakiś napuszony politykier, który mówi o ewidentnym sukcesie lokalnej władzy, milowym kroku rozwoju miejscowości i imprezach, jakie to by się mogły tam odbyć... Co to by miało być? Mistrzostwa Europy Oldbojów w kometkę ?!?

Anonim
30.10.2017 15:39

Tyle lat trzeba było czekać, aż odnowią stadion. Nawet nie chcę myśleć ile czasu zajmie im żeby zebrać się do renowacji skoczni narciarskiej.

Anonim
29.08.2019 15:44

No doczekał się stadion remontu doczekał! Świeci z daleka, Karpacz może być dumny bo widać go ze Śnieżki!

Dodaj komentarz