Stoki w Karpaczu - kompleks narciarski Śnieżka

Kompleks posiada sześć nartostrad, z których każda wymaga innych i odpowiednich dla siebie umiejętności. Oprócz tego mamy tu do dyspozycji 7 wyciągów z czego 2 krzesełkowe, sztuczne naśnieżanie, bary, wypożyczalnie i szkółki narciarskie. Nie wyobrażam sobie żeby turysta odwiedzający Karpacz nie spędził przynajmniej dnia w tym kompleksie.

Zacznę od opisu pierwszej rzeczy, czyli wysokiej ceny parkingu, odległości parkingu od kas i wyciągów oraz jak można sobie poradzić z tym problemem. Parking, na którym można zostawić auto ciągnie się właściwie od skoczni „Orlinek” poprzez całą ulicę Olimpijską aż do hotelu „Piecuch”. Ceny postoju wahają się w granicach 10-25 zł za dzień, im dalej od wyciągu postanowimy zostawić nasz środek transportu, tym mniej zapłacimy, ale niestety będziemy musieli więcej spacerować.

Szczerze, jeśli nie mamy 8-osobowej rodzinki i nie przyjechaliśmy busem, proponowałbym alternatywne rozwiązania, takie jak „ski-busy”. Cena takiej przyjemności to tylko 5 zł od osoby. Wystarczy zadzwonić a „ski–bus” przyjedzie pod nasz ośrodek i zabierze nas na „Kopę”. „Ski–busy” nie muszą zatrzymywać się w dolnej części parkingu, ponieważ mają prawo wjazdu na górę pod same kasy, gdzie zaoszczędzamy 200 m ostrego podejścia. Oprócz tego, przedstawiając rachunek ze „ski–busa” w wypożyczalni sprzętu narciarskiego, bądź w szkółce narciarskiej dostaniemy rabat w wysokości tego rachunku.

Skoro znaleźliśmy się już na „Kopie”, warto by się zastanowić jaki karnet kupimy. Ceny karnetów wahają się w zależności od wieku oraz sezonu. Wyjątkiem są karnety punktowe, na których wbita zostaje odpowiednia ilość punktów w zależności od tego jak często zamierzamy jeździć. Osobom początkującym, zamierzającym korzystać z usług szkolenia zalecałbym skonsultowanie zakupu karnetu z instruktorem przed rozpoczęciem zajęć. Osobom bardziej doświadczonym proponuję przyjście z samego rana bądź w momencie zamykania wypożyczalni i zapytanie pracownika czy może „pomóc w zakupie karnetu” - jestem przekonany, że uzyskacie Państwo najlepszą pomoc w tym zakresie, którą w szczególności polecam.

Kompleks ten posiada też pewną „WC” wadę, aż przykro mi o tym pisać, ale jak na miejsce odwiedzane przez tak liczne grupy turystów mamy tu do dyspozycji tylko 3 toalety. Pierwsza w z nich znajduje się tuż przy dolnej kasie (płatne 1 zł) druga i trzecia znajdują się w barach znajdujących się poniżej kasy oraz w tym na samej górze kolei linowej „Zbyszek”.

Osoby będące tu pierwszy raz może przerazić duża kolejka do kasy z biletami. Otóż 60 m wyżej tuż przy dolnej stacji „Liczykrupy” znajduje się druga kasa, gdzie kolejka jest zawsze znacznie mniejsza.

Pragnę polecić to urokliwe miejsce wszystkim osobom pragnącym aktywnie spędzić czas w Karpaczu. Kompleks narciarski „Śnieżka” nie jest tylko miejscem uprawniania sportów zimowych dla osób o dużym doświadczeniu i umiejętnościach, ale również dla tych, którzy będą stawiali swoje pierwsze kroki jako idealny teren do rozpoczęcia swojej przygody ze śniegiem.

Miejsca parkingowe1000
Toalety3
Szkółki narciarskie2
Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego3
Bary, restauracje3
Liczba wyciągów7
Liczba nartostrad6

Autor: Aleksander Kowzan

Dodano: 2016-06-15 12:01:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz