Szpindlerowy Młyn - Špindlerův Mlýn

Szpindlerowy Młyn to jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich, nie bez powodu nazywany namiastką Austrii (choć są i tacy, którzy Szpindlerowy Młyn wolą porównywać do Zakopanego).

Tak zimą, jak i latem, zjeżdżają się tu dziesiątki tysięcy turystów spragnionych wrażeń. Te, gwarantuje tu ponad 24 km tras (na 2 można jeździć nocą) zjazdowych, mocno zróżnicowanych pod względem długości i trudności. Na początek, warto udać się np. na 3-kilometrową trasę „Turystyczną” - spokojną, z niezapomnianymi widokami na lasy, góry i miejscowość.

Po rozgrzewce można przejść na „Hromovkę”. Natomiast „Herrminatorzy” wycisną z siebie siódme poty na czarnym slalomie na „Stohu”.

16 wyciągów – 11 orczyków oraz 2-,3- i 4-osobowe krzesełka – pokonuje maks. 530 m różnicy wzniesień. Rzecz jasna do poruszania się pomiędzy wyciągami można skorzystać też z darmowych skibusów. Biegacze również powinni być zadowoleni – ponad 70 km różnych pętli, z których można udać się na dłuższe szlaki. W całym regionie zaś, długość tras biegowych przekracza 130 kilometrów.

Ceny karnetów i skipassów? 400-3700 koron.

W Szpindlerowym Młynie nikomu nie powinno zabraknąć dodatkowych zajęć i rozrywek. Bary, karczmy, winiarnie, dyskoteki, aquapark, centra fitness, hale do gier, tor saneczkowy, lodowisko, curling, jazdy psimi zaprzęgami, kuligi czy paralotnie – ciężko byłoby się tym znudzić.


Szpindlerowy Młyn - Špindlerův Mlýn - 76 km od centrum Karpacza.

Image title


Dodano: 2015-07-31
Komentarze (0)
Dodaj komentarz