Tanie szusowanie, czyli jak zaoszczędzić na wyjeździe na narty? Poznaj 3 sprytne porady

  • Karpacz
  • Blog
  • Tanie szusowanie, czyli jak zaoszczędzić na wyjeździe na narty? Poznaj 3 sprytne porady

Z roku na rok wzrasta liczba Polaków, którzy jeżdżą na nartach lub snowboardzie. Statystyki te cieszą, bo przecież sport to zdrowie. Jednak każdy amator sportów zimowych wie, że szusowanie wymaga niemałego nakładu finansowego. Na szczęście istnieje kilka sposobów na tzw. free ski. Sprawdź, jak sprytnie zorganizować wyjazd nawet przy ograniczonym budżecie.

  1. Wybierz mniej popularny kierunek
  2. Wypożycz sprzęt
  3. Ogranicz koszty pobytu
  4. Szukaj darmowych lekcji

Zachodzisz w głowę jak zaoszczędzić na zimowym wyjeździe? Nie musisz zupełnie rezygnować z ferii. Wystarczy nieco zacisnąć pasa zarówno przed wyjazdem jak i podczas pobytu w górskim kurorcie, aby cieszyć się niezapomnianymi zimowymi wakacjami.

Wybierz mniej popularny kierunek

Zasada jest prosta, czym bardziej popularny kurort, tym wyższe ceny. Dlatego też warto poszukać tańszej alternatywy w postaci mniej popularnego i obleganego przez turystów stoku. Warto eksplorować nowe miejsca. Niezwykle popularne, ale też piekielnie kosztowne francuskie czy włoskie Alpy, warto zamienić na równie malowniczą a znacznie tańszą Słowację lub odwiedzić nasze rodzime kurorty. Zaoszczędzisz w ten sposób nie tylko na zakwaterowaniu, ale też na jedzeniu.

Wypożycz sprzęt

 W żadnym wypadku nie jest to żart, ponieważ, choć własny sprzęt to luksus i wygoda, kosztuje on krocie. Dla początkujących narciarzy kupno nart, kombinezonu, czy kasku zupełnie mija się z celem. Po pierwsze, sport może nie przypaść Ci do gustu. Po drugie, gdy wypożyczasz sprzęt testujesz go w naturalnych warunkach. Gdy złapiesz bakcyla, wiesz na co masz oszczędzać przed kolejnym sezonem. Jeśli wybierasz się na stok z dziećmi zakup sprzętu również nie ma większego sensu. Powód się jasny jak słońce, dzieci rosną jak na drożdżach, więc za rok sprzęt nadaje się tylko do wymiany.

Ogranicz koszty pobytu

Jeśli chcesz zaoszczędzić na zimowym wypadzie, szerokim łukiem omijaj restauracje na stoku. Ceny są tam absurdalnie wysokie. Warto zabierać ze sobą kanapki, wodę i inne przekąski. Przed wyjściem z domu zjedz pożywne śniadanie. Po powrocie z szusowania, jeśli tylko masz taką możliwość, samodzielnie przygotuj kolację. Gdy zaczynasz swoja przygodę z narciastwem lub snowbordem, szukaj darmowych lekcji. W niektórych krajach, takich jak Austria, Francja i Włochy możliwe są bezpłatne zajęcia dla gości wybranych hoteli.

Dodano: 2022-01-15 10:08:00

Komentarze (1)
Anonim
20.01.2022 08:36

W Czechach, w Pecu wychodzi dużo taniej niż w Karpaczu lub Szklarskiej. Polecam!

Dodaj komentarz