Tunel i obwodnica w Karpaczu już otwarte

Kilka dni temu został oficjalnie oddany do użytku tunel pod wyciągiem Kolorowa w Karpaczu. O jedynej takiej inwestycji w Polsce informowały wszystkie media lokalne i ogólnopolskie. Jest o czym mówić, bowiem udało się wybudować obwodnicę w mieście tak, by pogodzić nowe ze starym. Dodatkowo w dość szybkim czasie.

Mierzący ponad cztery metry wysokości i 100 metrów długości tunel usytuowany pod wyciągiem Kolorowa umożliwia szybsze dotarcie do wyciągów oraz kompleksów wypoczynkowych niż poprzednia wąska, kręta i niebezpieczna dla pieszych ulica Konstytucji 3 Maja. Kolejną zaletą tunelu jest też fakt, że stok Kolorowa mimo tej budowy nadal może funkcjonować, a nawet stał się bardziej atrakcyjny.

Deptak to również świetny pomysł. Karpacz był do tej pory jednym z nielicznych miast tak obleganych przez turystów, a nie mający deptaku. Deptak umożliwi mieszkańcom i turystom spokojne korzystanie z kawiarni, restauracji i sklepów. Czas spędzony w tym miejscu miasta stanie się przyjemnym wypoczynkiem.
Mamy nadzieję, że mieszkańcom taki projekt przypadł do gustu. My jesteśmy jak najbardziej na tak.

Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych umieszczamy filmik z jazdy przez tunel nocną porą.

Dodano: 2012-12-21
Komentarze (0)
Dodaj komentarz