Ubezpieczenie turystyczne ważne na terenie Polski i w pasie przygranicznym – jak to działa?

  • Karpacz
  • Blog
  • Ubezpieczenie turystyczne ważne na terenie Polski i w pasie przygranicznym – jak to działa?
Gdy planujesz wakacje za granicą, w twojej walizce z pewnością znajdzie się miejsce na ubezpieczenie turystyczne. Można o tym zapomnieć, jeśli celem podróży jest kurort na terytorium Polski. Jak się jednak okazuje, oprócz państwowego ubezpieczenia warto mieć dodatkową polisę, szczególnie wtedy, gdy masz zamiar eksplorować tereny przygraniczne (np. Tatry, Bieszczady). Podpowiadamy, jak działa ubezpieczenie ważne na terenie Polski i w pasie przygranicznym.


Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – w jakich sytuacjach może się przydać?

W czasie podróży po Polsce możesz korzystać z przywilejów, jakie daje ubezpieczenie państwowe, np. z wizyty u lekarza lub w szpitalu bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Są jednak sytuacje, w których okazuje się to niewystarczające. Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne przyda się, gdy:

  • zabłądzisz w Tatrach słowackich i będziesz zmuszony wezwać zagraniczne pogotowie ratunkowe;
  • złamiesz nogę podczas wędrówki na terenach przygranicznych w Bieszczadach i nie będziesz w stanie o własnych siłach wrócić na polską stronę;
  • twoje auto zepsuje się w drodze nad morze i będziesz potrzebować pilnej pomocy w jego naprawie;
  • nieumyślnie potrącisz narciarza na stoku i zażąda on od ciebie odszkodowania;
  • twoje dziecko nagle zachoruje i będzie potrzebować pilnej wizyty lekarskiej.

Pamiętaj, że wymienione sytuacje mogą zdarzyć się nawet najlepiej przygotowanym i doświadczonym osobom. Dlatego warto mieć pod ręką koło ratunkowe w postaci dodatkowej polisy, dzięki której unikniesz finansowych konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń. 

Jak działa ubezpieczenie turystyczne w Polsce i pasie przygranicznym?

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce działa na terenie naszego kraju oraz w pasie przygranicznym liczącym ok. 30 km. W praktyce oznacza to, że w ramach jednej polisy uzyskasz pomoc medyczną na terenie kraju i na terenach przygranicznych. Dodatkowo otrzymasz wsparcie w sytuacjach, w których ubezpieczenie państwowe okaże się niewystarczające – np. ubezpieczyciel pomoże ci błyskawicznie umówić wizytę lekarską dla ciebie lub członka twojej rodziny, podczas gdy NFZ nie zawsze gwarantuje szybki dostęp do pomocy lekarskiej.

Jeśli w czasie urlopu masz zamiar oddać się swojemu hobby, które zalicza się do kategorii sportów ekstremalnych (np. wspinaczka wysokogórska, chodzenie po skałkach, jazda na nartach lub snowboardzie),rozszerz swoje ubezpieczenie o umowę dodatkową.

Więcej na temat ubezpieczenia turystycznego w Polsce i pasie przygranicznym znajdziesz na stronie: https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne-w-polsce.html.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne w Polsce? 

Polisa ubezpieczeniowa w Polsce i pasie przygranicznym to – podobnie jak ubezpieczenie turystyczne, które wykupujesz na zagraniczny wyjazd – jednorazowy wydatek. Cena zależy od długości twojego urlopu, liczby osób, które podróżują razem z tobą, wybranej sumy ubezpieczenia oraz liczby zdarzeń, które mają zostać objęte ochroną. Jest to jednak wydatek, na który możesz sobie pozwolić bez obaw o kondycję domowego budżetu.


Dodano: 2023-04-18 15:41:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz