Urlop w Karkonoszach coraz droższy. Czy pożyczka to dobre rozwiązanie?

Karkonosze są jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, dlatego od lat przyciągają turystów z całej Polski. Niestety, ale wakacje w okolicach Jeleniej Góry, Karpacza czy Szklarskiej Poręby są coraz droższe. Jak odczuwają to turyści i mieszkańcy? I wreszcie: czy zapożyczanie się w związku z rosnącymi wydatkami turystycznymi to dobry pomysł?

        ◦ Urlop w Karkonoszach kosztuje coraz więcej

Wielu turystów dociera w granice Karkonoszy samochodem. A tylko między 2020 a 2021 rokiem ceny paliw wzrosły aż o ok. 30%! Już na starcie trzeba zatem wydać więcej na dojazd. Kolejna kwestia: noclegi. Niezależnie od standardu zarówno zwykłe pokoje na wynajem, jak i hotele czy domki są droższe. Wzrost cen widać na przestrzeni kilku lat, nie wspominając o jeszcze odleglejszej perspektywie.

Droższe są posiłki w restauracjach, ale i produkty spożywcze w sklepach, a nawet w dyskontach znanych z atrakcyjnych cen. Wzrost cen odczuwa się, kupując ubrania i sprzęt turystyczny. Samo „wyjście na szlak” jest już sporym wyzwaniem, szczególnie dla kilkuosobowej rodziny. Wejście na teren parku narodowego? 5 zł od osoby. Atrakcje na szlaku w rodzaju wodospadu? Kolejne 10 zł. Wejście na zamek lub do innej atrakcji turystycznej? Co najmniej następne 10 zł od osoby. Łącznie, dla kilku osób, nawet zwyczajny dzień zwiedzania Karkonoszy oznacza relatywnie duże wydatki. A wspomnieć należy też o bardzo wysokich cenach w schroniskach czy na najpopularniejszych trasach. Tu butelka wody za 8 zł, tam gałka lodów za 9 zł. Zsumowane wydatki potrafią przyprawić o zawrót głowy, a przecież wciąż obserwujemy postępującą inflację, która uderza w portfele turystów.

        ◦ Pożyczka i inne rozwiązania

Turyści przyjeżdżali, przyjeżdżają i będą przyjeżdżać w Karkonosze, ponieważ pod wieloma względami to cudowne miejsce na urlop. Rzecz w tym, na ile będą mogli sobie pozwolić, jak długie będą to wakacje i co zrobią, aby wyjazd był możliwy do realizacji. Polacy już teraz zapożyczają się, żeby zabrać rodzinę na wakacje. Niezbędną kwotę kilku tys. zł, którą nie zawsze da się zaoszczędzić w ciągu roku, można pożyczyć w banku (dzięki pożyczce lub kredytowi gotówkowemu) lub w firmie pozabankowej (dzięki pożyczce ratalnej albo chwilówce).

Pomijając promocyjne chwilówki dla nowych klientów – każda pożyczka wymaga spłaty większej kwoty, niż wynosi początkowe zadłużenie. Ważne zatem, żeby zapłacić możliwie jak najmniej za odsetki, prowizje i inne opłaty.

Pożyczka jest dobrym pomysłem dla turystów planujących wyjazd w Karkonosze pod warunkiem znalezienia rzeczywiście atrakcyjnej oferty. Łatwiej o świadomy, trafny wybór, gdy porównuje się oferty za pomocą takich narzędzi jak https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/. Zamiast jednej pożyczki lepiej przeanalizować w jednym miejscu zestawienie wielu różnych propozycji od wiarygodnych firm.

        ◦ Co oprócz pożyczki?

Skoro urlop w Karkonoszach to perspektywa wielu wydatków, dobrze jest się odpowiednio przygotować. Podobnie jak istnieją porównywarki i wyszukiwarki pożyczek, tak łatwo skorzystać z:

    • portali rezerwacyjnych,

    • poradników dla turystów z podanymi cenami,

    • serwisów ułatwiających dotarcie do zniżek i promocji. 

Trzeba szukać oszczędności tam, gdzie to możliwe. Wybierać nocleg w rozsądnej cenie, planować posiłki, odwiedzać najważniejsze atrakcje. Kilkoma decyzjami można realnie zwiększyć swoje szanse na satysfakcjonujący urlop bez konieczności zapożyczania się. A jeśli pożyczka jest nieunikniona, po prostu trzeba ją wziąć z głową.

Dodano: 2021-09-27 09:50:00

Komentarze (1)
Anonim
5.11.2021 08:52

Jak się nie ma to sie nie jedzie... A później kolejna pozyczka na spate pozyczki, bez sensu

Dodaj komentarz