W co ubrać dziecko na wycieczkę w góry? Poradnik dla rodziców

  • Karpacz
  • Blog
  • W co ubrać dziecko na wycieczkę w góry? Poradnik dla rodziców
Planujesz rodzinną wycieczkę w góry, jednak nie wiesz, jak najlepiej przygotować do niej swoją pociechę. W co ubrać dziecko, aby zapewnić mu odpowiedni komfort termiczny, wygodę i należytą ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz w przygotowanym przez nas mini poradniku. Zachęcamy do lektury.

Jak skompletować dziecięcy strój na wypad w góry?

Pogoda w górach zmienia się dynamicznie, o czym zdecydowanie należy pamiętać, planując trekking. Żeby dobrze przygotować do wyprawy swoją pociechę, w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się obuwiu, które ze sobą zabierze. Najlepiej w tym wypadku sprawdzą się modele turystyczne lub dedykowane buty trekkingowe. Bowiem zapewnią one malcowi stabilność w każdych warunkach i na każdym terenie, zabezpieczając należycie kostkę i tym samym zmniejszając ryzyko urazu.

Poza odpowiednim obuwiem, konieczne jest także właściwe dopasowanie elementów ubioru, składających się na kompletny outfit. Jak powszechnie wiadomo, tutaj najlepszą opcją będzie ubranie na tzw. cebulkę, czyli stylizacja składająca się z wielu warstw. Dzięki temu, dziecko będzie miało możliwość pozbywania się poszczególnych elementów ubioru, kiedy poczuje, że jest mu zbyt ciepło, jak i również wkładania ich na siebie, kiedy przyjdzie ochłodzenie.

Elementy ubioru, które powinny wchodzić w skład stroju na wycieczkę w góry

Poza odpowiednim obuwiem, niezwykle istotnym jest właściwy dobór poszczególnych elementów ubioru, wchodzących w skład stroju na wycieczkę w góry. W tym wypadku najlepiej postawić na odpowiednio przystosowane do tego rozwiązania, do których należą:

  • Bielizna termoaktywna,
  • Koszulka termoaktywna,
  • Bluza sportowa,
  • Kurtka przeciwdeszczowa/ puchowa/ softshell,
  • Spodnie trekkingowe/ turystyczne/ legginsy sportowe,
  • Skarpety trekkingowe,
  • Czapka, szalik, rękawiczki.

Wybierając odzież, która powstała z myślą o wycieczkach górskich, zapewnisz swojemu dziecku maksymalny komfort termiczny oraz wygodę. Bowiem termoaktywna bielizna i odzież pomagają w regulacji temperatury ciała, gwarantują dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu sprawnie odprowadzają wilgoć i przyspieszają wysychanie. To natomiast sprawia, że dziecko jest należycie chronione przed przemarznięciem oraz przegrzaniem. Ponadto odzież dedykowana górskim wycieczkom jest lekka i elastyczna, a tym samym zapewnia wygodę noszenia i pełną swobodę ruchów. Z uwagi na to, jak wiele ma zalet, zdecydowanie warto wyposażyć w nią swoją pociechę.

Gdzie kupić odzież na wycieczkę górską dla dziecka?

Mimo, że modeli ubrań dedykowanych górskim wyprawom jest wiele, nie wszystkie są warte uwagi. Dlatego też jeśli zależy Ci, aby wyposażyć swoje w najwyższej jakości ubiór, który doskonale spełni swoją funkcję – postaw na propozycje od Coccodrillo. W szerokim asortymencie e-sklepu znajdziesz wszystko, co niezbędne, aby właściwie przygotować swoją pociechę do pieszej wędrówki po górach. Sprawdź koniecznie propozycje przygotowane przez Coccodrillo i jeszcze dziś zamów interesujące Cię elementy ubioru.

Dodano: 2024-05-15 13:21:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz