W drodze do Karpacza odwiedź Wrocław

Niektórzy szczęśliwcy mają piękne Karkonosze niemal dosłownie na wyciągnięcie ręki, inni wybierający się na wypoczynek w Karpaczu muszą zorganizować niemałą wyprawę. Warto pomyśleć o wzbogacenie długiego, nużącego dojazdu w góry o kilka ekscytujących atrakcji. Na przykład zatrzymując się na krótko w apartamencie we Wrocławiu.

Dojazd do Karpacza przez stolicę Dolnego Śląska

Takie rozwiązanie wydaje się korzystne choćby ze względów logistycznych. Karpacz jest co najwyżej średnio skomunikowany z resztą Polski - żeby wspomnieć tylko zlikwidowaną lata temu linię kolejową - więc dla wszystkich korzystających z transportu publicznego przesiadka do autokaru bądź busa wydaje się nieunikniona. A po co wysiadywać godzinami na dworcu w oczekiwaniu na odjazd, skoro można wynająć komfortowy apartament we Wrocławiu i nieco się zrelaksować?

Mała przerwa na trasie w góry

Naturalnie każdy ma własne sposoby na odpoczynek i regenerację. Jedni wolą się wylegiwać w łóżku, inni ruszyć na miasto, zaszaleć… aby potem zasnąć głębokim snem sprawiedliwego. Stolica Dolnego Śląska dysponuje wysoce rozbudowaną bazą noclegową: od luksusowych hoteli po kuszące niskimi cenami hostele czy schroniska młodzieżowe. Biorąc pod uwagę poziom standardów w stosunku do kosztów pobytu oraz gwarancję maksymalnej prywatności, apartamenty we Wrocławiu najpewniej okażą się optymalnym wyborem. Zwłaszcza dla rodzin z dziećmi czy grupki przyjaciół. Przykłady? Ot, takie Silver Apartments, dysponujące niemal czterdziestoma apartamentami we Wrocławiu, w okolicach Placu Dominikańskiego. To ścisłe centrum miasta, bardzo blisko najważniejszych dworców oraz punktów odjazdu mniejszych przewoźników.

Apartament we Wrocławiu na lepszy start w Karpaczu

Wprawdzie w taki sposób sama podróż do Karpacza nieco się wydłuży, ale jednocześnie nie będzie aż takim obciążeniem dla organizmu. Dzięki krótkiemu przystankowi na jeden czy dwa noclegi w apartamentach we Wrocławiu uda się zachować odczuwalnie więcej sił na wędrówki po górach… tudzież śmiganie po stokach narciarskich w sezonie zimowym.

Dodano: 2018-08-27
Komentarze (2)
MaThek 27.08.2018 11:37

Komuś ewidentnie upały i nadmiar słońca rzuciły się na mózg. Jadę na wczasy w góry do Karpacza, więc powinienem zatrzymać się na nocleg we Wrocławiu?!? Tia, właśnie po to bierze się tak ciężko wypracowany urlop, żeby potem marnować czas na bzdury… Powodzenia!

Łukasz Rajzer Łukasz Rajzer 30.08.2018 17:54

Wrocław ma bardzo dużo do zaoferowania wielu grupom turystów, a szczególnie tych z dziećmi, którym bardzo często góry nie dają tyle frajdy. Dlatego pomysł z wjazdem do Wrocławia może mieć duży sens. Bardzo często takie afrykanarium w Zoo zostaje bardziej w pamięci, niż spacer po zatłoczonych szczytach.

Dodaj komentarz