W grupie raźniej, a razem taniej - kusząca propozycja Pakietu Karkonoskiego

Wypoczynek w Karkonoszach jest gwarancją wielu interesujących atrakcji oraz poczucia dobrze wykorzystanego czasu i wydanych pieniędzy. Żeby było jeszcze lepiej, to odpowiednie zaplanowanie wycieczki może przynieść dodatkowe oszczędności. Pakiet Karkonoski, który ruszył w styczniu tego roku, to dobrowolne stowarzyszenie turystycznych placówek, zachęcających swoich gości do odwiedzin u partnerów.

Zachęta ma wymiar stricte finansowy. Kupując bilet wstępu w jednym z tych miejsc, otrzymuje się ulotkę uprawniającą do specjalnego upustu przy nabyciu wejściówek do pozostałych atrakcji. Oczywiście taka ulotka ma określony termin ważności. Na początek współpracę podjęło dziewięć szeroko rozumianych instytucji, zlokalizowanych w Kamiennej Górze, Karpaczu, Przesiece, Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie, Piechowicach oraz Świeradowie-Zdroju. Konkretnie są to:

  1. Projekt Arado - zaginione laboratorium Hitlera: muzeum w podziemnym kompleksie, gdzie mieściła się fabryka broni
  2. Karkonoskie Tajemnice - multimedialna wystawa prezentująca postać Ducha Gór oraz legendy o Karkonoszach
  3. Interaktywna Wystawa Klocków LEGO - kultowe zabawki i wspaniałe budowle do zobaczenia i samodzielnego stworzenia (nie mylić z Prywatnym Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO!)
  4. SIRUWIA Ogród Japoński - odległy Kraj Kwitnącej Wiśni na wyciągnięcie ręki
  5. Termy Ciepliskie - jeden z najbardziej rozbudowanych aquaparków w Polsce, wykorzystujący dobrodziejstwa miejscowych gorących źródeł
  6. Dinopark - prawie jak Park Jurajski, czyli przednia rozrywka z dinozaurami w rolach głównych
  7. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada - zabawa na wszelkie możliwe sposoby, od kolejki górskiej i dmuchańców, po kawiarenkę i wywrotne pontony z laserami
  8. Huta Szkła Kryształowego Julia - sekrety wytwarzania kunsztownych cudeniek i artystycznych ozdób od kuchni + fascynująca lekcja z przedmiotów ścisłych
  9. Ski&Sun - całoroczna kolejka gondolowa, jedna z najnowocześniejszych i najdłuższych w Polsce

Idea nieco przypomina to, co znają, kojarzą i bardzo sobie chwalą przede wszystkim miłośnicy narciarstwa i jazdy na snowboardzie - wspólne skipassy na wyciągach i stacjach narciarskich. Zasadnicza różnica polega na tym, że kupno jednego karnetu pozwala na jazdę po stokach w kilku ośrodkach, często skomunikowanych darmowymi busami. W Pakiecie Karkonoskim mamy do czynienia “tylko” ze zniżką w wysokości 10%. Nie mówiąc już o tym, że odległości są znaczne i trzeba przeznaczyć kilka dni na to, aby zaliczyć wszystkie te miejsca. Kto wie - jeśli pomysł przyniesie oczekiwane skutki, być może w przyszłości korzyści dla turysty korzystającego z całego zestawu atrakcji będą jeszcze większe.

Wszelkie aktualności dotyczące inicjatywy znajdziecie na stronie www.pakietkarkonoski.pl, facebookowym fanpage’u Pakietu Karkonoskiego, profilach mediów społecznościowych placówek biorących udział w akcji lub kontaktując się bezpośrednio z gospodarzami zrzeszonych atrakcji.

Galeria
Dodano: 2017-04-27 13:31:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz