W Karpaczu dzieci nie nudzą się nawet w niepogodę

Karpacz, latem zachęca wszystkich swoim zielonym, górskim krajobrazem, pięknymi uliczkami, masą atrakcji i zabytkowymi zabudowaniami. Odpoczynek w tym miejscu to wspaniały pomysł na urlop czy weekendowy wypad z dziećmi. Mieszkańcy również cieszą się urokami miasta, jednak i im, i przyjezdnym deszcz może czasem pokrzyżować planyDzieci wówczas marudzą bardziej niż zwykle i nie tak łatwo namówić je do wyjścia. Co wtedy? 


Nic straconego! W Karpaczu przez cały rok dla najmłodszych i nie tylko, dostępne są na przykład kryte baseny/aquaparki, między innymi w hotelach Artus, Konradówka, Mercure czy Sandra. Jest też pokaźny park wodny Tropikana, w hotelu Gołębiewskim. Obiekty te zapewniają całodniową rozrywkę ze zjeżdżalniami w roli głównej, ale również z hydromasażami, gejzerami, saunami, basenami zewnętrznymi oraz grotami solnymi.

Po aktywnych szaleństwach w wodzie, w Karpaczu można również pozwiedzać. Miejskie Muzeum Zabawek to nie lada gratka dla każdego dziecka i rodzica. Poza pięknymi, kolorowymi lalkami, samochodami, pluszakami czy mini-mebelkami, to miejsce kryje w sobie niezwykłą historię i ukazuje rozwój sztuki zabawkarskiej na przełomie ponad dwustu lat!

Co jeszcze pozytywnie wpływa na rozwój najmłodszych i mieści się w Karpaczu? Z pewnością jest to miejsce, które słynie z magicznych maszyn, sekretnych przejść czy nieprzewidywalnych zjawisk przyrodniczych – to interaktywna wystawa Karkonoskie Tajemnice. Podczas wędrówki, która przybliża tutejsze, górskie realia dawnych czasów, dzięki przygotowanym atrakcjom pobudzającym wszystkie zmysły, można zapoznać się z opowieściami dotyczącymi Karkonoszy, mistycznych Walończyków, hutników, historii ziołolecznictwa czy legendarnego Ducha Gór - Liczyrzepy.

Atrakcjami, które równie mocno zachwycą każde dziecko i obudzą chęć do zabawy w niejednym dorosłym, są też Prywatne Muzeum Klocków LEGO oraz Interaktywna Wystawa Modeli z Klocków LEGO. To miejsca powstałe dzięki fascynatom klocków oraz techniki. Niesamowita zabawa, imponujące budowle, ale również możliwość tworzenia własnych konstrukcji to istny raj dla najmłodszych! W obiektach tych znajdują się ekspozycje z klocków, które można wprawić w ruch za pomocą licznych guzików i przełączników, ale również miejsca, w których zbudować można coś własnego projektu.

Powyższe pomysły na spędzanie czasu podczas deszczu i wiatru, to jednak tylko niektóre z wielu możliwości jakie oferuje Karpacz. Jedno jest pewne - to miejscowość, w której warto spędzić wolny czas w gronie rodziny. Dzieci mogą bawić się tutaj świetnie w każdą pogodę! Dzięki licznym atrakcjom, mają bowiem zapewnioną rozrywkę, która bawi, uczy i rozwija oraz skutecznie zapobiega nudzie!

Dodano: 2015-07-20 14:28:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz