W Karpaczu na sportowo

Aktywny wypoczynek w Karpaczu to nie tylko wędrówki po górskich szlakach i szaleństwo na stokach. W mieście pod Śnieżką znajduje się jedna z pięciu w Polsce szkół letniego snowboardumountainboardu. To ciekawa alternatywa dla tych fanów zjeżdżania na desce, którzy chcieliby swoją pasję rozwijać również latem. Mountainboard pozwala na jazdę niemal w każdym terenie: po trawiastych stokach czy szlakach górskich. Nauka tego sportu jest bardzo przyjemna i bezpieczna, ponieważ rozpoczyna się ją na łagodnej, trawiastej górce. Po godzinie nauki z instruktorem jesteśmy w stanie samodzielnie zjeżdżać.

Gdy upał doskwiera, a my marzymy o uprawianiu sportów zimowych, możemy skorzystać z całorocznego lodowiska w centrum Karpacza. Znajduje się ono pod profesjonalnym, oświetlonym namiotem, więc jeździć na łyżwach możemy niezależnie od pogody panującej na zewnątrz. Nie musimy obawiać się także o przemoczenie ubrań – tafle lodowiska są wykonane z syntetycznego materiału, który na pewno nie stopnieje.

Turyści odwiedzający Karpacz mogą również spróbować swoich sił na strzelnicy golfowej. To idealne miejsce do stawiania pierwszych kroków na polu golfowym oraz trenowania zdobytych wcześniej umiejętności. Na miejscu wypożyczyć możemy profesjonalny sprzęt dla siebie i znajomych lub rodziny, a później nie pozostaje nic innego jak odrobina rywalizacji w strzelaniu do dołków.

Na miłośników szybkiej jazdy i adrenaliny czeka w Karpaczu możliwość jazdy quadem i spróbowanie skoku na bungee. Jeśli przyjeżdżamy w góry grupą warto zmierzyć się w drużynowej walce paintballowej. Ciekawą alternatywą jest również skorzystanie z atrakcji parku linowego. Trasy są dostosowane do użytkowników w każdym wieku, posiadają różne poziomy trudności.

Dodano: 2013-04-05
Komentarze (0)
Dodaj komentarz