Warsztaty kuchni francuskiej w Karpaczu

Francuski mistrz kuchni, Constant – Michel Labarre zawita 23 marca 2013r. do Karpacza. To już jego kolejna wizyta w mieście pod Śnieżką w ramach prowadzonego przez mistrza cyklu warsztatów kulinarnych. Tym razem uczestnicy pod okiem doświadczonego kucharza przyrządzą dania prosto z Prowansji: winniczki w sosie czosnkowym, tradycyjną zupę rybną, kaczkę w miodzie, a na podwieczorek: francuskie pączki. W programie warsztatów przewidziano także naukę dekorowania potraw na talerzu. Na uczestników czeka specjalnie przygotowane stanowisko oraz certyfikat ukończenia warsztatów. Nabyte umiejętności miłośnicy gotowania będą mogli wykorzystywać zwłaszcza na organizowanych przez siebie przyjęciach, aby zaskoczyć gości wyjątkowymi daniami.

Kilka słów o kuchni francuskiej:
Za francuskie specjały uznaje się na całym świecie: żabie udka, ślimaki, bagietkę, sery czy zupę serową. Poza wykwintnymi daniami we Francji spróbować możemy prostych i smacznych posiłków, serwowanych w przydrożnych zajazdach. Podstawą kuchni prowansalskiej są: świeża oliwa, ryby, a także owoce i zioła, w tym słynne zioła prowansalskie. Najbardziej znaną w tym regionie potrawą jest ratatouille – danie z duszonych warzyw.

Kilka słów o prowadzącym:
Constant – Michel Labarre od kilkunastu lat jest jurorem w licznych, kulinarnych konkursach. Dysponuje doświadczeniem nabytym od renomowanych francuskich mistrzów kuchni. Jest organizatorem znanego konkursu kulinarnego Bocuse d’Or – Team Poland.

Więcej informacji o warsztatach:
Miejsce: Apartamenty Karkonosz – Karpacz
Godzina: 11.00
Czas trwania: ok. 4h
Ilość uczestników: min. 8 max. 12 osób

Dodano: 2013-03-15
Komentarze (0)
Dodaj komentarz