Wąski materac małżeński – jak wybrać jego parametry?

Mieszkania w blokach budowanych przez deweloperów są coraz mniejsze i ciaśniejsze. Często jedyne rozwiązanie w małżeńskiej sypialni to materac 140x200, ponieważ większe łóżko zwyczajnie się nie mieści. Kosztem sypialni, rodzina decyduje się na większy salon lub pokoje dla dzieci. Czy materac w takim rozmiarze może być komfortowy dla obojga i jak dopasować jego poszczególne parametry, żeby był funkcjonalny?

Materace 140x200 z różnych surowców 

Na rynku można znaleźć bardzo szeroki asortyment materaców w różnych rozmiarach. Dzisiaj klient sam decyduje o tym, jaki będzie rozmiar jego materaca i z czego zostanie wykonany. Dużą popularnością cieszą się niezwykle wygodne materace piankowe, ponieważ materiał ten doskonale dopasowuje się do potrzeb użytkownika i zapewnia maksimum komfortu. 

Poza materacami piankowymi można również znaleźć:

  • materace kokosowe,
  • materace lateksowe,
  • sprężynowe kieszeniowe,
  • bonellowe,
  • dwustronne.

 

Warto poznać zalety i wady poszczególnych surowców, aby wybrać model, który będzie odpowiadał konkretnym wymaganiom. Dla każdego użytkownika wygoda oznacza zupełnie coś innego, a dodatkowo znaczenie ma budowa ciała i jego waga.

Sprawdź ofertę materacy 140x200 cm

Kluczowe parametry materaca małżeńskiego 

Producenci materaców jak Godre wskazują, że najważniejsza jest zawsze twardość materaca, ponieważ to ona odpowiada za podparcie kręgosłupa i jego zdrowie. W przypadku dwojga, twardość wybranego modelu trzeba dopasować tak, aby każdy był z niej zadowolony. Nie powinny mieć z tym problemów osoby zbudowane podobnie, a partnerzy znacznie różniące się od siebie często napotykają tu trudność. Dla nich optymalnym rozwiązaniem są na przykład materace dwustronne dostępne na Godre.pl i w innych sklepach. Każda ze stron posiada bowiem inny stopień twardości i co jakiś czas można ją zmienić.

W przypadku wąskiego materaca nie trzeba wybierać modelu zbyt wysokiego, ale wysokość również daje poczucie wyższego komfortu, w szczególności, jeśli na jednym materacu śpią dwie dorosłe, dość ciężkie osoby. Najlepiej, jeśli małżonkowie wypróbują wybrany model w sklepie i sprawdzą, czy materac im odpowiada.

Dodano: 2020-01-30
Komentarze (0)
Dodaj komentarz