Western City

Będąc na urlopie w Karpaczu, warto całą rodziną odwiedzić miasteczko nieopodal Karpacza czyli Ściegny, a tam - park rozrywki rodem z prawdziwego Dzikiego Zachodu – Western City.

Panująca tu atmosfera country i westernu na pewno zaszokuje (rzecz jasna pozytywnie) niejednego gościa. W środku tego dzikiego świata można podążyć ścieżką edukacyjną, dzięki której Ty i Twoja rodzina, dowiecie się więcej o historii, kulturze i przyrodzie Dzikiego Zachodu.

Oprócz tego czeka na Was plac zabaw, strzelnica indiańska, dojenie krowy, spacery na koniach w Akademii Westernu, wspinaczka na pal Wielkiego Wodza, przejażdżka kolejką oraz prawdziwy saloon. Takie atrakcje dostarczą mnóstwa fantastycznych wrażeń i wspomnień.

W Western City organizowane są również mistrzostwa w płukaniu złota, co odbywa się w dokładnie odwzorowanych „płuczkach” starą, traperską metodą. Dla wielbicieli zwierząt atrakcją będzie też mini-zoo, w którym można nakarmić kucyki, kozy, krowy, owce, czy nawet bizony.

Wędrówkę po westernowym miasteczku zwieńczą pamiątkowe monety, które można wykuć samemu za pomocą młota albo stać się szczęśliwym posiadaczem sztabki złota z westernowej mennicy.

Niekiedy, można również trafić w sam środek pojedynku rewolwerowców, pokazu tańca indiańskiego, pogoni psa pasterskiego za owcami czy nawet napadu na bank.

Z pewnością więc warto poświęcić cały dzień, aby całą rodziną doświadczyć życia kowboja lub Indianina z prawdziwego Dzikiego Zachodu.

Dodano: 2015-08-03
Komentarze (0)
Dodaj komentarz