Wodne szaleństwa w aquaparkach w Karpaczu

Karpacz to miasto, w którym oprócz typowo górskich walorów naturalnych, znaleźć można także masę innych, ciekawych atrakcji. Od kręgielni, przez parki rozrywki, muzea, wystawy, tory saneczkowe, liczne zabytki, na basenach i aquaparkach kończąc. I to właśnie na tych ostatnich skupimy się w artykule. W samym Karpaczu, wśród kilkunastu hotelowych basenów są także trzy, doskonale wyposażone parki wodne, które dzięki swoim udogodnieniem, zapewnią doskonałą zabawę zarówno dzieciom jak i dorosłym. Zjeżdżalnie, gejzery wodne, rwące rzeki, sztuczne fale, jacuzzi, sauny, to tylko niektóre z wielu atrakcji, z jakich można tam swobodnie korzystać.


1. Pierwszy i największy z obiektów to park wodny Tropicana w Hotelu Gołębiewski. Jest to rozbudowany, nowoczesny kompleks basenów, w których mieszczą się między innymi:

 • 5-torowy sportowy basen, mający długość 25 i szerokość 13 metrów. Głębokość wody sięga w nim do 2,2 metrów,
 • basen rekreacyjny tzw. "fala", o długości 39 oraz szerokości 10 metrów. Głębokość wody to 1,6 metra w najgłębszej jego części,
 • basen rekreacyjny z hydromasażem,
 • brodzik przystosowany dla najmłodszych miłośników wodnego szaleństwa, z piaskownicą,
 • basen rekreacyjny tzw. "rzeka" z prądem, podobnym do prawdziwego dzikiego nurtu rzecznego,
 • basen rekreacyjny letnio - zimowy.

Latem korzystać można także z basenów położonych na zewnątrz, gdzie rozpościera się malowniczy widok na samą Śnieżkę! Turyści odwiedzający Park Wodny Tropicana mogą liczyć ponadto na wspaniały relaks w jednej z ośmiu wanien jacuzzi, a także szaloną zabawę podczas zjazdów na jednej z dwóch zjeżdżalni.

2. Równie atrakcyjnym obiektem jest kompleks basenowy mieszczący się przy hotelu Sandra SPA. W jego skład wchodzą między innymi:

 • 6 krytych basenów rekreacyjnych,
 • 1 basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą,
 • stanowiska służące do masażu całego ciała,
 • wanny jacuzzi,
 • 3 poziomowy brodzik dla maluchów, nazywany Wodną Dżunglą,
 • 3 zjeżdżalnie, w tym jedna, na której zjeżdżać można specjalnymi pontonami.

Cały kompleks basenów zajmuje powierzchnię 100 metrów kwadratowych.

3. Kolejny aquapark mieści się przy hotelu Artus. Ozonowana woda, zjeżdżalnia, basen rekreacyjny z biczami wodnymi oraz basen przystosowany dla najmłodszych miłośników wodnych zabaw, 3 rodzaje saun to tylko nieliczne z atrakcji, jakie można odnaleźć w tym nowoczesnym obiekcie.

Bardzo dobrym pomysłem jest fakt, iż pracownicy na bieżąco kontrolują ilość osób korzystających ze zjeżdżalni oraz całego kompleksu basenowego, dzięki temu Goście nie są narażeni na stresujące kolejki i niepotrzebny hałas spowodowany przez nadmierną liczbę osób znajdujących się w obiekcie.


Wybierając się na urlop do Karpacza nie warto więc martwić się co począć w przypadku załamania pogody. Jak widać, tutejsze aquaparki serwują Gościom całą masę atrakcji dla każdego, a relaks i odpoczynek w każdym z nich są gwarantowane!

Dodano: 2015-09-09
Komentarze (0)
Dodaj komentarz