Wycieczka rowerem – co zabrać?

Potrzebny prowiant

Na pewno jeśli wybierasz się w dłuższą podróż rowerem, powinieneś zabrać ze sobą poręczny i pojemny plecak górski, by zmieścić w nim wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, a w tym także prowiant na drogę. Mowa między innymi o kanapkach czy jedzeniu w plastikowych pojemnikach czy menażkach, co dotyczy głównie chętnych na wycieczki całodniowe w obce i nieznane miejsca. Warto być przygotowanym, a szczególnie gdy planujesz wyjazd rowerami z dziećmi. Poza typowym jedzeniem, można przygotować również owoce i warzywa do przegryzienia czy też ulubione słodycze, lecz nie powinny one być pokryte czekoladą, która może się nieprzyjemnie rozpuścić w czasie upałów.
Jednak ważniejsze od jedzenia są napoje, a zwłaszcza woda, której nie może na pewno zabraknąć w plecaku. Oczywiście każdy może zabrać ze sobą bidon przyczepiony do roweru, aczkolwiek poza tym powinna znaleźć się jeszcze co najmniej litrowa butelka wody. W czasie słonecznych dni i wycieczek, które wymagają więcej wysiłku, trzeba liczyć się z możliwością odwodnienia, którego należy uniknąć. Nieważne czy wybieracie się na podróż na cały dzień albo kilka godzin, koniecznie trzeba zabrać ze sobą napoje dla przywrócenia naszemu organizmowi siły i energii potrzebnej również na powrót do domu.

Akcesoria rowerowe i nie tylko

Podstawą oczywiście jest kask, ochraniacze i ewentualne siodełko na najmłodszego pasażera, ale poza tym warto, abyście pamiętali o kamerze sportowej, w którą warto się zaopatrzyć. Dzięki niej każda wasza wspólna wyprawa może zostać udokumentowana i pozostanie po niej trwała i niesamowita pamiątka. W tym celu przydadzą się również akcesoria do kamer sportowych firmy Smartcams jak uchwyt na kask czy doczepiony do ramy rowerowej, by rejestrator utrzymał się stabilnie podczas nagrywania, nie uszkodził się ani też nie powodował niebezpieczeństwa dla użytkowników. Sprawdzi się to na pewno w 100%, podobnie jak inne dostępne w specjalistycznych sklepach akcesoria rowerowe.
Natomiast jeśli wybierasz się na jazdę rowerem nie w celach rekreacyjnych, a bardziej sportowych, warto zaopatrzyć się chociażby w licznik kilometrów albo miernik ciśnienia czy tętna, by móc cały czas kontrolować własną kondycję oraz przemierzoną trasę.

O czym jeszcze pamiętać?

Poza wyżej wymienioną listą rzeczy do zabrania, powinieneś oczywiście zabrać ze sobą telefon komórkowy (naładowany!),ewentualnie mapę, dokumenty oraz kremy do opalania z filtrami. Ostatnia rzecz powinna obowiązkowo znaleźć się w plecaku, a szczególnie biorąc pod uwagę teraźniejsze upały i słoneczną pogodę, która może okazać się bardzo szkodliwa dla naszej nieochronionej skóry. Również posiadanie czapek z daszkiem na głowach albo w awaryjnie w plecaku nie powinno zostać pominięte pod żadnym pozorem.

Planując wycieczkę rowerową trzeba również sprawdzić, którymi trasami rowerowymi można się aktualnie poruszać, ponieważ podróż zatłoczonymi ulicami może być bardzo niebezpieczna i mało komfortowa. Zatem dobrze jest zapoznać się z pobliskimi ścieżkami dla rowerów, które powinny ułatwić poruszanie się na pojeździe jednośladowym, przy czym nie powinno zabraknąć również pięknych widoków dookoła.

Dodano: 2018-08-23 07:52:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz