Wymarzony urlop w Karpaczu jest w zasięgu ręki

Krótszy, a jeszcze lepiej dłuższy wyjazd do Karpacza w celach turystycznych będzie doskonałym sposobem na wykorzystanie przysługującego urlopu. Sezon wakacyjny w Karkonoszach to świetny czas, aby zrelaksować się i w pełni zregenerować siły. Warto się dowiedzieć, jakie atrakcje i możliwości czekają tutaj na wszystkich urlopowiczów.

Karpacz w szczycie sezonu urlopowego to znakomite miejsce na spędzenie udanych wakacji. Śmiało można zakładać, iż każdy przyjezdny znajdzie sobie parę wyjątkowo interesujących rzeczy. Amatorom górskich wędrówek właściwie w ogóle nie trzeba przedstawiać Śnieżki - najwyższego szczytu Karkonoszy. Wejście na górę z centrum Karpacza to ok. 4 godzin przyjemnego, niespiesznego spaceru w jedną stronę. Ciekawych szlaków i malowniczych zakątków Karkonoskiego Parku Narodowego jest w najbliższej okolicy o wiele więcej, zatem piesi i rowerzyści mają mnóstwo okazji i potencjalnych celów na długie wycieczki.

Równie okazale prezentuje się wachlarz atrakcji dla dzieci i rodzin, jakie są dostępne w Karpaczu i najbliższych okolicach. Interaktywne wystawy klocków LEGO (i to dwie różne!), pomysłowy Park Bajek z niecodziennym i bardzo rozbudowanym placem zabaw oraz stacjami z baśniami do wysłuchania, otwarte dla wszystkich hotelowe aquaparki z wodnymi bajerami, miejskie i prywatne muzea zabawek, pełne wyzwań parki linowe, żywe miasteczko Dzikiego Zachodu… To bodaj najważniejsze, acz wcale nie wszystkie rzeczy, które zapewnią dzieciakom całą masę radochy w trakcie rodzinnego urlopu w Karpaczu.

Planując tego rodzaju wyjazd trzeba dobrze się zastanowić nad doborem odpowiedniego terminu, konkretnym obiektem noclegowo-wypoczynkowym oraz długością turnusu. Złota zasada brzmi: “mierz siły na zamiary” i tyczy się zwłaszcza kwestii finansowych. Niewątpliwie dwa tygodnie w trzy- bądź czterogwiazdkowym pensjonacie będą wspaniałe, lecz późniejsze pustki w portfelu mogą bardzo mocno zaboleć.

To wcale jeszcze nie znaczy, że trzeba zarabiać jakieś niewyobrażalne kokosy, aby móc sobie pozwolić na taki urlop. Wystarczy np. regularnie i sumiennie odkładać pewną kwotę, a do tego korzystać ze wszystkich należnych dodatków i form wsparcia. Czytaj także: >>> Wczasy pod gruszą i świadczenie urlopowe 2017 - komu przysługują? Nie każdy może liczyć na takie dofinansowanie do urlopu od pracodawcy, dlatego warto się zorientować w swojej sytuacji i sprawdzić, czy i jak taki fundusz funkcjonuje.

Dodano: 2017-06-20
Komentarze (2)
MaThek 27.09.2017 13:34

Wszędzie drapieżny, wyzyskujący kapitalizm, a tutaj coś o dofinansowaniu do urlopów... Coś takiego może funkcjonować chyba tylko w wielkich, międzynarodowych molochach, albo państwowych spółkach kolesiów.

Mateusz Warzycha 27.09.2017 14:01

Urlop? Wyjazd na wakacje? A co to takiego?!?

Dodaj komentarz