Wynajmujesz noclegi - koniecznie popraw pozycję w mapach Google.

Wynajmując pokoje, niezależnie od wielkości obiektu, którym dysponujesz, zdarza się okres, kiedy nie masz w pełni wypełnionego kalendarza rezerwacji. Przy współpracy z portalem turystycznym Trivabook, chciałbym bezpłatnie udzielić Ci kilka wskazówek, jak poprawić pozycję wizytówki (pinezki) w mapie Google. Z moich własnych analiz mapa generuje znacznie więcej wyszukań lokalnych, niż własna strona internetowa. 

Nazywam się Mateusz Gwóźdź, a marketing to moja pasja od 8 lat.

Dodaj bezpłatnie obiekt noclegowy na 30 dni, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Tylko w sierpniu portal odwiedziło 65 tys. użytkowników z Polski.

Wizytówki w Google do niedawna niedoceniane, dziś kluczowe miejsce pozyskiwania klientów przez lokalne firmy.

Dlaczego warto prowadzić aktywnie wizytówkę noclegu w mapach?

1. Wizytówka w mapie wyświetla się nie tylko w wyszukiwarce Mapy, ale też nad wynikami organicznymi, czyli niesponsorowanymi. Jest to istotne, bo w tym miejscu wiele osób znajduje i wybiera odpowiedni  nocleg, nie szukając dalej wśród stron internetowych.

2. Klienci chętnie czytają opinie o noclegach właśnie w mapie Google.

3. Ułatwiasz dojazd osobom, które korzystają z nawigacji.

4. Otrzymujesz bezpłatny dostęp do statystyk.

5. Na bieżąco możesz zaprezentować wszystkie oferty, nowości i atrakcje.

7. W szybki sposób dzielisz się nowymi zdjęciami, filmami.

Co zrobić, aby Twoja wizytówka noclegów w mapie była najwyżej?

1. Wybierz właściwą kategorię główną. Wpisz w Google  popularne słowa kluczowe np. noclegi Zakopane, pokoje Zakopane. Zobacz jaką kategorię wybrały noclegownie z trzech najwyższych miejsc w mapach. Kategoria jest podana obok gwiazdek z opiniami.

2. Uzupełnij cały profil wizytówki, zadbaj, aby opis zawierał ważne słowa kluczowe np. noclegi, pokoje, kwatery + miasto itp.

3. Zbieraj pozytywne opinie. Użytkowników Google (gmail) jest kilka milionów w Polsce. Co oznacza, że wiele osób korzystających z Twojego noclegu może podzielić się opinią.

Poproś o opinię odwiedzających, oferując 5% rabatu. Najlepiej, aby dodali do opinii  zdjęcie.

Udzielaj się na grupach w mediach społecznościowych, a za pomoc poproś o opinie.

4. Odpowiadaj na opinie pełnymi zdaniami, używając słów kluczowych. Wystarczą trzy lub cztery zdania.

5. Dodaj swój obiekt do kilku dobrych wizytówek internetowych uzupełniając pełne dane (identyczne, jak w wizytówce). Wizytówki to strony typu. Trivabook, Zumi, Targeo, Yelp, Cylex, Pkt itp. W zupełności wystarczą darmowe konta, bez żadnych dodatkowych opcji płatnych.

6. Dodaj stronę do kilku ważnych katalogów stron – katalog.wp.pl, katalog.di.com.pl, katalog.interia.pl, katalog.hoga.pl. 

7. Umieść wiele zdjęć, z okolicy, wnętrza pokoi. Czym więcej tym lepiej, ale pamiętaj, aby były dobrej jakości. Rozważ nagranie krótkich filmów np. smartfonem.

8. Uzupełnij pozycję usługi w wizytówce. Możesz tam dodać rodzaje pokoi, pakiety specjalne np. Oferta dla par w walentynki 20% taniej, dodatkowe usługi np. SPA, śniadanie.

9. Na bieżąco dodawaj wpisy ze zdjęciem lub filmem. Możesz podejrzeć konkurencję i wyciągać wnioski, aby Twoje materiały były zawsze ciekawe.

10. Na bieżąco sprawdzaj statystyki. Zobacz ile osób dotarło do Twojej wizytówki, z czego było ich najwięcej (nazwa, słowa kluczowe, zdjęcia). 

11. Jeśli nie posiadasz, stwórz własną stronę www, w wizytówce Google. Pamiętaj, aby wszystkie treści zawsze były unikalne i zawierały ważne słowa kluczowe.

12. Zapraszaj lokalnych przewodników, czyli aktywne osoby w Google. Ich opinia ma większą moc, niż zwykłe konto klienta z jedną opinią.

13. Bądź sumienny i cierpliwy. Na efekty będziesz musiał poczekać miesiąc lub nawet trzy, ale nie poddawaj się, bo zapewniam, że warto.

 


Dodano: 2019-12-10
Komentarze (0)
Dodaj komentarz