Wypożyczenie samochodu na urlop! Porady

Podróżowanie stało się ostatnio bardzo trendy. I mowa tutaj o samodzielnych, skrzętnie planowanych wyjazdach po Europie i Polsce, nie zaś wykupionych wycieczkach typu all inclusive. Chcąc wygodnie, bezpiecznie i przede wszystkim tanio, podróżować po Starym Kontynencie lub Kraju nad Wisłą, warto pomyśleć o wypożyczeniu samochodu. Kalisz - serce Południowej Wielkopolski to świetna baza wypadowa - stąd jest zbliżona odległość do zachodniej, wschodniej i południowej granicy. Czy wynajem auta w Kaliszu w celach turystycznych się opłaca?

Wynajem busa - wesoła kompania na podbój Europy!

W kupie weselej - to znane porzekadło idealnie oddaje aurę wakacji. Wyjazd na urlop z paczką znajomych nabiera zupełnie innego wymiaru, jeśli podróżujemy wypożyczonym busem 9-osobowym. W jednym pojeździe zmieści się cała kompania - wystarczy jeden kierowca, oszczędzacie na miejscach parkingowych, opłatach za autostrady oraz benzynie. Z Kalisza wynajętym busem dojedziemy w niemal każdy kraniec Europy. Wiele zależy od samej wypożyczalni samochodów - większość firm posiada własny regulamin z listą krajów, do których można dojechać ich pojazdami. Powinniśmy zapoznać się z tymi wytycznymi jeszcze przed rozpoczęciem planowania urlopu i rezerwowaniem noclegów.

Fot. Bus z wypożyczalni za 250 zł / doba (Carson Auto Kalisz)

A może tak podróż wynajętym samochodem po Polsce?

Odkryjmy piękne zakątki naszej ojczyzny! Podróżowanie po Polsce wypożyczonym samochodem to wielki komfort. Do większości ciekawych miejsc nie dojedziemy niestety publicznymi środkami transportu i zaplanowany szlak staje się prawdziwą mordęgą. Zwłaszcza w upale doceni się zalety klimatyzowanego auta, które dowiezie nas wprost pod atrakcję turystyczną, a w bagażniku możemy wówczas przewodzić dosłownie wszystkie potrzebne szpargały.

Ciekawe destynacje? Jeśli planujesz wynajem auta w Kaliszu, to interesującym miejscem mogą być okolice Karpacza i Szklarskiej Poręby. Dojedziesz tam w około 3 godziny - jest to idealne miejsce do spacerów i wypoczynku od miejskiego zgiełku, okoliczne zamki i skalne miasta urzekają i są bardzo fotogeniczne - idealny kierunek na weekend wypożyczonym autem.

Chcesz poszaleć i pozwiedzać jednocześnie? Idealnie wyważony pod tym kątem plan wycieczki to połączenie parku rozrywki Energylandia w Zatorze, skąd wynajętym autem z Kalisza dojedziecie w około 4 godziny z okoliczną naturą. Chwilę wytchnienia po całodniowym szaleństwie dają spacery w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej lub pobliskim Beskidzie Żywieckim.

Oczywiście na deser pozostawiliśmy sobie propozycje wyjazdu na północ Polski - od lat niesłabnącej popularności miejsc turystycznych. To tam, nad brzegiem Bałtyku wypoczywa się najlepiej. Dotrzeć tam z bagażem na 2-tygodnie dla całej rodziny to spory koszt i spore przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli podróżuje się z małymi dziećmi, a w planie są przesiadki… Jeśli nie posiadamy swoich własnych „czterech kółek”, odwiedziny w wypożyczalni samochodów w Kaliszu mogą okazać się jedyną, sensowną opcją.

Własny transport to także dodatkowa szansa na zwiedzanie regionu, jeśli leżenie plackiem na plaży nam się zwyczajnie znudzi. Do zobaczenie między innymi wspaniałe Trójmiasto, Kaszuby, a także cudowne jeziora mazurskie czy idealnie zachowany do naszych czasów zamek w Malborku. Po drodze do Kalisza, nie zapomnijcie zjechać do uroczej, toruńskiej starówki - wierzcie nam, warto!


CARSON Wypożyczalnia Samochodów Kalisz

https://www.carson.auto.pl/

ul.Częstochowska 201

62-800 Kalisz

Dodano: 2019-05-20
Komentarze (0)
Dodaj komentarz