XIII Dni Lajtowe już wkrótce w Karpaczu

W dniach 9-11 listopada 2012 r. w Karpaczu w HoteluGołębiewski odbędą się XIII Dni Lajtowe. Są to cykliczne spotkania członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Jest to wielkie świętem ludzi gór. Dni Lajtowe odbywają się od 2000 roku. Tym razem miejscem tego niezwykłego spotkania będzie Karpacz. Nasze miasto odwiedzą światowe gwiazdy alpinizmu. W czasie trwania festiwalu będziemy mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykłych wypraw. Miłośnicy gór będą się mogli spotkać i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z gwiazdami scenywspinaczkowej.

W poprzednich edycjach gośćmi Dni Lajtowych byli: Reinhold Messner, Simone Moro, Silvio Mondinelli, Edurne Pasaban czy Albert Leichfried oraz nasza czołowa himalaistka, Kinga Baranowska.

W tym roku główną gwiazdą Dni Lajtowych będzie David Lama.

Mimo młodego wieku już zdążył stać się legendą światowej wspinaczki.

Uroczyste otwarcie Dni Lajtowych odbędzie się w piątek 9 listopada.
Nasz portal oczywiście też tam będzie.

Wszystkich miłośników górskich wędrówek gorąco zapraszamy do Karpacza na Dni Lajtowe.
Organizator imprezy, Polski Klub Alpejski, to ogólnopolskie stowarzyszenie sportowe, istniejące od 2000 roku. Do głównych celów klubu należą: popularyzacja alpinizmu, organizacja wypraw w góry wysokie oraz krzewienie kultury górskiej w społeczeństwie. Członkowie PKA mają na koncie ponad 100 wypraw na pięciu kontynentach, m.in. w takich pasmach górskich jak: Himalaje, Tien Shan, Pamir, Atlas Wysoki, Andy, Kaukaz, Góry Elbrus oraz Alpy.

Dodano: 2012-10-26
Komentarze (0)
Dodaj komentarz