Z psem w Karpaczu - najlepsze miejsca na spacery

Jeśli lubisz podróżować ze swoim psem i chciałbyś wiedzieć, gdzie w okolicach Karpacza mógłbyś zabrać go na spacer – przygotowaliśmy kilka propozycji. Najważniejsza informacja jest taka, iż pies bez problemu może przebywać na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Musisz jednak pamiętać o tym, aby prowadzić go bezpiecznie na smyczy i mieć dla niego przygotowany kaganiec. Ustawa w teorii zabrania wprowadzania psów na teren parku narodowego, jednak każdy z nich może osobno ustalić swoje zasady i zezwolić na wpuszczanie czworonogów, trzymając się określonych w regulaminie wytycznych.

Na Śnieżkę z psem

Jeśli więc marzy Ci się spacer z Twoim pupilem na Śnieżkę – nie ma z tym żadnego problemu. Niewielkie psy mogą nawet wjechać wyciągiem na Kopę. Polecam mimo wszystko wybrać szlaki piesze. Twój pupil z pewnością sobie poradzi. Na najwyższy szczyt Karkonoszy wchodzą bowiem nawet te najmniejsze psiaki.

I do Samotni

Kolejną bardzo ciekawą wycieczką z Twoim pupilem może być wyprawa na Strzechę Akademicką. Trasa prowadząca do niej nie jest zbyt wymagająca. Spokojnie przespacerujesz się w pięknych okolicznościach przyrody – podziwiając niezwykłe, górskie widoki. Twój pies z pewnością wybiega się i będzie szczęśliwy z możliwości tak długiej wędrówki, z Tobą u boku. A spod Strzechy blisko także do Samotni. W schroniskach tych bez problemu dostaniesz też wodę i miskę dla swojego psa.

Spacery blisko centrum Karpacza

Nawet z centrum Karpacza blisko jest do lasów otulających miasto, praktycznie na całej jego długości. To dobre, zaciszne miejsca na spacery, w których będziesz mógł puścić swego psa ze smyczy i pozwolić mu się wybiegać. Warto udać się też na przykład na Karpatkę, czyli wzgórze będące ciekawym punktem widokowym, porośnięte pachnącymi sosnami i górujące nad zabudowaniami centralnej części miasta. Nie trzeba więc nawet zapuszczać się w wyższe partie Karkonoszy, by trochę się powspinać po zboczach gór.

Dobrym pomysłem na spacer z psem jest także trasa na Krucze Skały, także mieszczące się na terenie miasta. Ta formacja skalna znajduje się na wschód od centrum, nad prawym brzegiem rzeki Płomnicy. Dojść do nich można prosto z deptaku, w około 15-20 minut, kierując się wskazaniami drogowskazów, ustawionych od ulicy Skalnej, i spacerując leśną ścieżką odbijającą w prawo, za mostem na Płomnicy.

Bardzo dużo noclegów w Karpaczu akceptuje pobyt zwierząt. Jak widać też, nie musisz się martwić, że zabranie psa na urlop do Karpacza to zły pomysł, ponieważ nigdzie nie będziecie mogli razem wyjść. Z roku na rok zmieniają się przepisy, które powoli znoszą zakazy dotyczące wędrówek górskich w towarzystwie czworonożnych przyjaciół. Warto więc najpierw sprawdzić regulamin szlaku/trasy, na który chcesz się wybrać ze swoim pupilem i zweryfikować, czy jest w nim surowo zakazane spacerowanie po danej okolicy właśnie z psem. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji i niepotrzebnych problemów, a urlop ze swoim pupilem, jak zwykle zaliczysz do udanych.

Dodano: 2015-09-09 15:22:00

Komentarze (6)
Anonim
11.06.2021 23:06

W Polsce w żadnym lesie, niezależnie od tego, czy jest to na terenie parku narodowego, krajobrazowego, na terenie miejskim, prywatnym czy gminnym nigdy nie wolno puszczać psa luzem.

Anonim
4.08.2021 14:25

Mój pies potrafi wylatać się na 20/10m lince i nadal jest szczęśliwy. ;)

Anonim
8.09.2021 12:22

tu się nie zgodzę! otóż wolno puszczać psa luzem, chyba że jest to teren szczególny jak parki krajobrazowe itp. W "dzikim" lesie nie wolno psa puszczać na terenach, które stanowią ostoję dzikiej zwierzyny - granice są oznaczone, a przynajmniej powinny być. wiem to od leśniczego, który zwrócił mi uwagę w lesie, że nieopodal zaczyna się wląsnie strefa ostoi i tam pies nie ma wstępu luzem. I faktycznie...w pewnym momencie przy drodze yła mała tabliczka, z informacją że jest to ostoja dzikiej zwierzyny.

Anonim
8.09.2021 12:32

psy mogą biegać luzem w lasach należących do danego miasta bez żadnego problemu. Przepisy ogólne nakazują sprawowoanie nadzoru nad psem, ale nie zakazują jego puszczania. W miejscach o wyraźnym zakazie spuszczania psa jak parki krajobrazowe (pies często może do nich wejść ale tylko na smyczy, inne całkiem zakazują wstępu ze zwierzęciem - każdy ma inne zasady),faktycznie nie wolno tego robić ale na osiedlach, terenach wspólnych, lasach położonych an terenie danego miasta już można:) każde misto ma swoje zasady w tym zakresie. I np. W gdyni wolno puszczać luzem psa i bez kagańca ras nie uznanych za groźne pod warunkiem sprawowania nad nim ciągłego nadzoru. zatem jeśli pies reaguje na komendy i spełnia ww. warunki (nie jest rasą groźną),to w Gdyni może biegać luzem - wynika to z Uchwału rady Miasta. W gdańsku już nie, bo Rada Miasta wprowadziła inne zasady. Proponuję sprawdzać warunki danego misata do którego się jedzie bo wmawia się ludziom jakieś bzdury że pies zawsze musi mieć smycz i kaganiec...nie musi i pzowalają na to jak widać przepisy :) to samo z chodzeniem z psem po trawie...można łazić ile wlezie. Tabliczki z zakazem na terenach wspólnych są bezprawne i zazwyczaj stawiane na "dziko" przez mieszkańców. Już dawno sądy orzekły, że zaróno opiekun jak i pies mają pełne prawo chodzić po trawie na osiedlu czy w mieście. Rezcz jasna sprzątac po psie trezba zawsze, ale samo chodzenie po trawie, która jest natruralnym elementem naszego świata to rzecz oczywista. Natura po to ją stworzyła. To ludzie wymyślili beton zapominając że natura dała nam inne podłoże i korzystanie z niego to nie zbrodnia a coś naturalnego.

Karolina
23.06.2021 14:59

Serdecznie polecam portal pethomer.com stworzony specjalnie dla miłośników zwierząt. Opiekunowie dla zwierząt Pethomer oferują: spacer z psem, opieka dzienna, psi hotel, szybkie karmienie. Pethomer to air bnb dla psów! https://pethomer.com/ to domowy hotel dla psów

Anonim
21.01.2024 10:53

Bardzo podoba mi sie, że jest coraz więcej miejsc, gdzie można zabrać ze sobą psa na urlop. My kochamy wielogodzinne spacery z moim pupilem dlatego na zimę kupiłem mu sweterek <a href="https://www.mongolian.pl/">wool & cashmere</a> ,.Abyśmy nawet gdy jest zimno mogli nadal chodzić na długie spacery.

Dodaj komentarz