Zegarki sportowe do biegania po górach

Zarówno sportowi amatorzy, którzy biegają głównie weekendami, jak i profesjonaliści, coraz częściej korzystają z zegarków sportowych podczas treningów. Nowoczesne pulsometry w niczym nie przypominają już tradycyjnych stoperów i czasomierzy sprzed kilku dekad. To zaawansowane urządzenia, które śledzą ślad GPS, monitorują tętno, a coraz częściej wspierają świadomą regenerację organizmu. Które sportowe smartwatche najczęściej wybierane są przez osoby biegające po górach?

Połączenie elegancji i sportu - Garmin Fenix 6

Flagowa seria zegarków marki Garmin. Jest to idealny wybór dla sportowców trenujących na naprawdę wysokim poziomie, ale także dla miłośników gór, trekkingu i dalekich wypraw. Zegarek oferuje w pełni interaktywne mapy GPS, niezwykle wytrzymałą baterię oraz pełną gamę opcji sportowych. Obsługuje ponad sto różnych dyscyplin sportowych, w tym tryb multisportowy dla triathlonu, swimrunu i innych sportów łączonych. Precyzyjna nawigacja wraz z możliwością planowania szlaku powrotnego i mapami Trendline ułatwią pobyt w nieznanym terenie.

Urządzenie jest lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe dzięki obudowie wykonanej ze stali (dostępna jest również wersja z powłoką DLC) lub tytanu oraz warstwie szkła szafirowego albo Gorilla Glass. Szczególnie popularny jest model Garmin Fenix 6x Pro Solar - zegarek sportowy męski wyróżniający się większą kopertą i ładowaniem solarnym. Zegarki Garmin można obejrzeć tutaj: https://www.abcgps.pl/zegarki-garmin

Biegowy zegarek Polar Vantage V2

Najnowsze osiągnięcie fińskiego producenta Polar. W tym modelu producent postawił na precyzję pomiarów i regenerację. Wbudowane testy wydolnościowe – biegowy i kolarski – pozwalają niezwykle dokładnie wyznaczyć tętno maksymalne oraz poszczególne strefy treningowe dla tych dyscyplin. Oprogramowanie zegarka zostało także wyposażone w kilka modułów, które sprawdzają stopień regeneracji organizmu i jakość snu. Do dyspozycji użytkownika został oddany test regeneracji nóg, dzięki któremu w kilka minut można sprawdzić, czy organizm jest już gotowy na kolejny, intensywny wysiłek.

Na dzień dzisiejszy, Polar to jedyna firma, która w swoich nowych zegarkach stosuje czwarty system nawigacji - japoński QZSS. Zegarek posiada również ochronę w postaci wytrzymałego szkła Gorilla Glass.

Polar Grit X - specjalnie dla biegaczy górskich

Grit X to model szczególnie często wybierany przez górskich biegaczy, kolarzy i przedstawicieli dyscyplin ultra. Wśród konkurencji wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością komponentów. Zegarek spełnia wojskową normę MIL-STD-810G, która przyznawana jest urządzeniom odpornym na wysokie i niskie temperatury, wstrząsy, pył i wilgoć. Kolejną zaletą tego modelu jest bateria. W trybie maksymalnego oszczędzania energii, ogniwo potrafi wytrzymać do 40 godzin z włączoną nawigacją. Żaden dystans nie stanowi dla niego problemu.

Pulsometr GritX, jako pierwszy zegarek firmy Polar został wyposażony w system inteligentnego uzupełniania energii FuelWise. Zaawansowany algorytm na podstawie historii treningów oraz danych o biegaczu (m. in. wagi, wieku, tętna) potrafi oszacować, ile kalorii spali on na trasie. Dzięki temu sportowiec wie w ile gram węglowodanów powinien się zaopatrzyć, aby utrzymać stabilny poziom energii przez cały czas trwania wyścigu. Ciekawostką jest również to, że urządzenie samo przypomina o konieczności przyjęcia kolejnej porcji cukrów, a także regularnym nawadnianiu organizmu.

Trzy opisane wyżej modele to przedstawiciele zaawansowanych zegarków dla biegaczy z najwyższej półki. Posiadają niezwykle rozbudowane opcje sportowe, dokładną nawigację, wytrzymałą baterię i solidną konstrukcję. Każdy z nich będzie pomocnym kompanem na szlaku. Od teraz, każdy trening, zawody czy wyprawa w góry będą miały dodatkowe wsparcie.

Dodano: 2021-04-21
Komentarze (0)
Dodaj komentarz