ul. Karpnicka 3
Pałac Łomnica zaprasza na X. Dożynki na Folwarku i OktoberFEST w Stodole. W dniach 12-13 października zapewniamy wyjątkową atmosferę z bogatą prezentacją produktów regionalnych z Dolnego Śląska.&nb...
https://karpaczklimacik.pl/ ul. Karkonoska 54/1, 58-540 +48 694 448 021
Atrakcje
i okolic
Przedstawiamy Państwu listę najciekawszych atrakcji turystycznych z miejscowości i jej najbliższej okolicy. To zestawienie wielu miejsc, atrakcji, rozrywek, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przy każdej atrakcji znajduje się szacowana odległość od obiektu Apartamenty Klimacik, krótki opis oraz dane kontaktowe. Zapraszamy do poznawania uroków KARPACZA.
* podane wartości są wartością przybliżoną
ul. Karpnicka 3
Pałac Łomnica zaprasza na X. Dożynki na Folwarku i OktoberFEST w Stodole. W dniach 12-13 października zapewniamy wyjątkową atmosferę z bogatą prezentacją produktów regionalnych z Dolnego Śląska.&nb...
inne Przełęcz Okraj
Istotny punkt na mapach turystycznych, w którym krzyżuje się wiele turystycznych szlaków pieszych, dla biegaczy narciarskich i tras rowerowych. Przełęcz Okraj leży na granicy państwowej. Po polskiej stronie leżą m.in. Kowary i Jarkowice, najbliżej zaś znajduje się schronisko na Przełęczy Okraj. Po czeskiej stronie - kameralny i ceniony ośrodek narciarski Malá Úpa.
inne Przełęcz Okraj 1 , +48 756 112 036
Nadgraniczne schronisko, położone jakieś 50-55 metrów od umownej linii rozdzielającej Polskę z Czechami, na Przełęczy Okraj. Placówka PTTK może przyjąć maksymalnie 40 gości jednocześnie. Do dyspozycji turystów są darmowy parking samochodowy, łazienki, niewielki bar oraz klimatyczna świetlica z kominkiem. Dodatkowo są wypożyczalnia rowerów oraz miejsce na ognisko.
ul. Gimnazjalna 2 , +48 713 461 534
Park linowy to solidny sprawdzian odwagi i umiejętności. Niezależnie od wieku, gdyż 50 przeszkód wkomponowano w 3 zróżnicowane pod względem trudności trasy: Baby (dla dzieci), Spacer i Skok. W razie niepewności, co do własnych możliwości, kłopotliwe stacje na trasie można ominąć łatwym obejściem bez schodzenia z trasy. Pomocą służy też wykwalifikowana obsługa.
ul. Szkolna 7 , +48 537 679 370
Przedszkole narciarskie i zimowy park zabaw, sąsiadujące (i zdaje się w pewnym wymiarze współpracujące) ze Stacją Narciarską „Pod Wangiem”. Doświadczeni, posiadający już pewne umiejętności miłośnic...
Mała Finlandia nieopodal Karpacza. Kalevala w Borowicach jest i niezwykłym hotelem, i fascynującym parkiem kulturowym jednocześnie. Obok noclegów w typowo północnych namiotach (a nawet w Domu Muminka),Wioska Lapońska oferuje szereg interesujących atrakcji. Relaks w saunach i beczkach kąpielowych, odpoczynek w wiszących namiotach, zajęcia w szkole fińskiej, tematyczne wystawy i wiele, wiele więcej.
ul. Konstytucji 3 Maja 48a , +48 757 619 788
Obiekt ukończony w 2010 r., będący własnością gminy Karpacz. Hala spełnia przede wszystkim funkcje sportowo-rekreacyjne. Boisko wielkości 44×22 m posiada wyposażenie niezbędne do gry w koszykówkę, piłkę ręczną i inne lubiane, zespołowe dyscypliny. Nie brakuje też ścianki wspinaczkowej i stosownych szatni. Na trybunach hali zamontowano nieco ponad 200 krzesełek.
ul. Konstytucji 3 Maja 82 , +48 757 619 312
Zabytek żywcem wyjęty z końcówki „belle époque”. Stylowy budynek powstał w 1913 r., dla karpackiego farmaceuty Richarda Reicha. Wyposażenie tej pierwszej apteki pozostało w niej do dzisiaj. Marmury, drewno lipowe, specjalne szkła, a nawet oświetlenie gazowe – część z tego pozostaje w użyciu, a reszta tworzy wystawę, budując „Pod Złotą Wagą” oryginalny klimat.
ul. Rybacka 3b , +48 510 819 177
Niebywałe mini-muzeum zabawek, stworzone dzięki osobistej pasji i rękodzielniczym talentom. Gospodyni nie tylko od wielu lat kolekcjonuje lalki, maskotki czy pacynki, ale też przygotowuje dla nich jedyne w swoim rodzaju ubiory. Liczba eksponatów oscyluje wokół tysiąca. Wiele z nich trafiło tutaj w opłakanym stanie, lecz w odpowiednich rękach zyskało nowy urok.
ul. Krasińskiego 4 , +48 600 048 629
Górska Plaża Rabarbar w Szklarskiej Porębie to idealne połączenie baru, górskiego klimatu, szumu rzeki i ciepłego piasku pod stopami.
ul. Jedności Narodowej 5 , +48 757 172 259
Wystawa BRICK CITY to największa w regionie interaktywna ekspozycja modeli i makiet zbudowanych z klocków LEGO®. Do misternie przygotowanych makiet utrzymanych w bajkowym klimacie wykorzystano tysi...
Biały Jar w Karpaczu - to zarówno nazwa atrakcji turystycznej jak i centralnego punktu w Karpaczu, koło ronda Biały Jar. Poniżej opisujemy atrakcję - niszę niwalną, która ma swoją smutną...
ul. Długa , +48 608 382 458
Bardzo dobry sposób na rekreację i aktywny wypoczynek, bez względu na wiek. Spływ kajakiem rzeką Bóbr łączy w sobie walory sportowe i widokowe. Organizator wiosłowych wypraw ma w ofercie 3 podstawowe trasy na różnych odcinkach (od 7 do 23 kilometrów). Ponadto w Złotym Potoku czeka wypożyczalnia sprzętu pływającego, z wielce oryginalnym rowerem wodnym.
Wybudowana w średniowieczu - prawdopodobnie ok. XV wieku, być może przez rodzinę von Predel - twierdza obronna. Wraz z upływem lat coraz wyraźniej przekształcana w reprezentacyjną i wygodną siedzibę. Po renowacji rozpoczętej w 2009r., zamek w Karpnikach stał się luksusowym hotelem. Prezydent RP nadał zabytkowi zaszczytny tytuł Pomnika Historii.
ul. Władysława Łokietka 20 , +48 605 210 520
Wspaniałe miejsce do odświeżenia wspomnień z podróży dookoła świata. Położony w Mysłakowicach park miniatur może być całkiem niezłą namiastką takiej wyprawy. Kilkadziesiąt starannie wykonanych w zmniejszonej skali modeli, przedstawia znane konstrukcje z różnych kontynentów (np. Chiński Mur, Biały Dom, Wieża Eiffla, Big Ben). Nie brakuje też tabliczek informacyjnych.
ul. Krótka 4 , +48 783 959 868
Niebywale widowiskowa konkurencja, łącząca motorsport i konkurencje zimowe. Korzenie skijoeringu sięgają początku XX wieku. Ciągnięcie narciarza przez konia było wtedy praktycznym sposobem transportu i pracy w trudnym terenie. Dziś siłę pociągową zapewniają ryczące konie mechaniczne motorów, a wyścigi par motocyklista-narciarz zapewniają wielkie emocje.
ul. Myśliwska , +48 607 110 468
Jeden z ośrodków narciarskich na północnych zboczach popularnej Karpatki. Z reguły panują na nim doskonałe warunki do rekreacyjnej jazdy bądź stawiania pierwszych kroków w sportach zimowych. Stok m...
ul. Myśliwska 9a , +48 757 556 243
Botaniczny raj u stóp Karkonoszy. Pozwala dokładnie zapoznać się z wyjątkową szatą roślinną górskiego regionu. Wiele spośród prezentowanych i hodowanych gatunków występuje niezwykle rzadko. Miłym urozmaiceniem dla zajęć edukacyjnych w Żywym Banku Genów są altanka z grillem czy plac zabaw dla dzieci. Placówką zarządza Karkonoski Park Narodowy.
ul. Michałowicka 32 , +48 757 553 286
W Jagniątkowie działa muzeum, które starannie pielęgnuje pamięć o laureacie literackiej nagrody Nobla z 1912r., który znaczną część swojego życia spędził pod Karkonoszami. Wystawa składa się m.in. z pamiątek, opracowań, artykułów i fragmentów filmowych, poświęconych G.Hauptmannowi i jego twórczości. Oprócz tego, placówka pełni rolę konferencyjno-naukową.
ul. Brzozowe Wzgórze 8b , +48 509 843 069
Mała Japonia to miejsce w sercu Karkonoszy, gdzie można zachwycić się roślinnością Ogrody Japońskiego, oraz zdobyć wiedzę o kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni przy szumie wodospadów.
ul. Listopada 23 , +48 757 172 611
Od 1890 roku posiadłość znanych i zasłużenie docenianych pisarzy. Hauptmannowie prowadzili tu ożywione spotkania i dyskusje z innymi ludźmi sztuki. Po śmierci literatów budynek zachował artystyczny klimat. Zgromadzono tu cały szereg dzieł i pamiątek, nie tylko po dawnych właścicielach. W 2011 r. otworzono dla zwiedzających ciekawy, wielotematyczny Park Ducha Gór.
ul. Karkonoska 1 , +48 757 522 546
Placówka PTTK, usytuowana na Przełęczy Karkonoskiej, około 4 km na zachód od Wielkiego Stawu. Schronisko Odrodzenie posiada ok. 120 miejsc noclegowych, w pokojach mieszczących od 1 do 8 osób. Znużeni wędrowcy mogą skorzystać jeszcze z łazienek, sauny, niewielkiej jadłodajni oraz grilla i ogniska. Nieco rozrywki, zwłaszcza dzieciom, zagwarantują plac zabaw i tenis stołowy.
ul. Muzealna 7 , +48 795 577 755
Dinozaury jak żywe można spotkać w parku edukacyjno-rozrywkowym funkcjonującym w Szklarskiej Porębie. Po obejrzeniu którejś z części Parku Jurajskiego, taka wycieczka to idealny pomysł. Większość modeli tych wielkich stworów wykonano w skali 1:1. Prehistoryczne gady nie są zresztą jedyną atrakcją na miejscu, są tu park linowy, place zabaw, kolejka czy paintball.
ul. Podgórze 55 , +48 757 528 458
Dawna sztolnia fluorytowa na zboczu Sulicy niedaleko Kowar, w której w XX wieku wydobywano uran. Wydobyto go ok. 1,4 t w latach ‘40 i ‘50 na potrzeby Związku Radzieckiego i konstruowanej przezeń bomby atomowej. To tylko część historii przedstawianej w Liczyrzepie. 1,2 km trasy pozwoli poznać całe dzieje lokalnego górnictwa, sięgające XII wieku.
ul. Podgórze , +48 538 715 100
Jedna z dawnych kopalni uranu pod Kowarami, eksploatowana w latach ‘50 XX w. Polski uran miał być wykorzystany do budowy radzieckiej bomby atomowej (w kopalni jest jej replika),choć zamknięcie wydobycia nie zamknęło historii Podgórza. W latach ‘70 i ‘80 działało tutaj lecznicze Inhalatorium Radonowe. Tutejsi przewodnicy mają w zanadrzu więcej ciekawostek.
ul. Kolonijna 27 , +48 502 633 518
Niepozorna, acz ceniona ze względu na artystyczny kunszt i poziom placówka kulturalna. Teatr specjalizuje się w niebanalnym humorze, ale nie ucieka od poważniejszych gatunków. Sala na 80 osób regularnie gości komplet widowni. Każdy, kto poszukuje nieco wyższych doznań duchowych, przebywając w Karpaczu śmiało może wybrać się do nie tak odległych Piechowic.
Park założony w 1989 na obszarze Rudaw Janowickich, Gór Ołowianych (część Gór Kaczawskich) oraz Gór Sokolich. W sumie zajmuje ok. 16 hektarów powierzchni na terenie 8 gmin i miast pod Karkonoszami. Poza zachwycającymi widokami, Rudawski Park Krajobrazowy wyróżnia się ogromną liczbą cennych przyrodniczo łąk oraz nietypowych form skalnych.
Jeden z najciekawszych masywów górskich w pasmie sudeckich Karkonoszy. Składa się z sześciu szczytów, najbardziej charakterystyczne są bliźniaczo podobne Krzyżna Góra (654 m n.p.m.) i Sokolik (623 m). Góry Sokole są bardzo popularne wśród amatorów wspinaczki, a także większych zapaleńców - swego czasu do wypraw przygotowywała się tutaj sama Wanda Rutkiewicz.
Niegdyś używane wyłącznie do zwożenia drewna z lasu po zimowym wyrębie. Dziś charakterystyczne dla regionu Karkonoszy (ale nie tylko tu) rogate sanie stanowią niemałą atrakcję turystyczną. Rok w rok na Przełęczy Okraj organizowany jest “Wielki Festiwal Sanek”, podczas którego tradycyjnie już odbywa się wyścig w ramach Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi.
Pierwotnie barokowa rezydencja, wybudowana i urządzona zgodnie z życzeniem Carla Heinricha von Zierotina w 1667 roku. Po poważnym pożarze w 1768 r. odbudował ją Johann Nepomucen Lodron-Laterano, już w stylistyce klasycystycznej. W tym samym czasie powstał piękny park krajobrazowy. Aktualnie pałac w Miłkowie służy jako wygodny hotel i wykwintna restauracja.
Utworzono go z myślą o zebraniu i zachowaniu materiału wielu gatunków krzewów i drzew, kontroli stanu i jakości nasion oraz działalności edukacyjnej. Placówka - przynajmniej oceniając miarą ludzi, a nie entów - osiągnęła już pełnoletniość: powstała w 1996 roku. Leśny Bank Genów funkcjonuje na terenie Miłkowa, niewielkiej miejscowości pod Karpaczem.
Specjalnie dla najmłodszych Gości obiektu Apartamenty Klimacik przygotowaliśmy zestaw kolorowanek z najciekawszymi atrakcjami regionu, które po wydrukowaniu skutecznie umilą czas Państwa dzieciom, nawet podczas niepogody.