Gwiezdne Wojny Kosmiczna Wystawa

Najsłynniejsza saga filmowa w historii kina dostępna na wyciągnięcie ręki. Frazę "Niech Moc będzie z Tobą!" znają i kojarzą wszyscy, którzy nie są totalnie odcięci od świata i ikon popkultury. Seria Star Wars, zapoczątkowana przez "Nową Nadzieję" George'a Lucasa, stała się ogólnoświatowym fenomenem. Gwiezdne Wojny to już o wiele, wiele więcej niż pełnometrażowe zachwycające rozmachem filmy science-fiction.

Darth Vader , mistrz Yoda , Luke Skywalker, księżniczka Leia, Obi-Wan Kenobi, Chewbacca, R2D2, C3PO, Jar-Jar Binks... te i wiele innych postaci, odtworzonych z niezwykłą pieczołowitością, stanowią jedną z podstawowych atrakcji wystawy w Karpaczu. Równie istotne są duże modele, np. rebelianckich X-Wingów i innych kultowych pojazdów. Niektóre, jak np. Gwiazdę Śmierci, zbudowano z klockówLEGO - rzecz jasna w odpowiednio pomniejszonej skali. Do tego dochodzą najróżniejsze figurki, zabawki, grafiki, dioramy, filmowe plakaty, "kącik konstruktora"... Oczywiście nie mogło zabraknąć mieczy świetlnych.

Karpacka Kosmiczna Wystawa to zamiejscowa filia prywatnego Muzeum Star Wars, funkcjonującego w pałacu w wielkopolskich Witaszycach.


UWAGA - kosmiczna wystawa Gwiezdnych Wojen zamknęła (tymczasowo?) swoją ekspozycję w Karpaczu październiku 2017.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 16.05.2019 08:57

Wielka szkoda, że zamknęli ekspozycję, miałam ochotę się tam wybrać z małżonkiem. Jest fanem Gwiezdnych wojen a wybieramy się do Karpacza na weekend w czerwcu.

Dodaj komentarz