ul. Konstytucji 3 Maja w Karpaczu

Ulica Konstytucji 3 Maja to jedna z 95 ulic w Karpaczu. W naszej bazie noclegowej możemy znaleźć 90 obiektów mieszczących się przy ul. Konstytucji 3 Maja. Są one podzielone na następujące kategorie:


Atrakcje (11)

Atrakcje znajdujące się przy ul. Konstytucji 3 Maja w KarpaczuFirmy (2)

Swoją siedzibę / oddział przy ul. Konstytucji 3 Maja mają:

Ulica Konstytucji 3 Maja jest główną ulicą w mieście i ciągnie się z Karpacza Dolnego do Karpacza Górnego. Turyści mogą znaleźć tutaj tanie pokoje, pensjonaty, hotele, obiekty spa, apartamenty, czy kwatery w domach gościnnych i bacówkach.

Główną atrakcją na ul. Konstytucji 3 Maja jest deptak. Niegdyś to właśnie tutaj przebiegał główny ruch samochodowy, ale niedawno w głównej części ulicy wybudowano obwodnicę, a starą drogę zamieniono w deptak. Takie rozwiązanie miało zarówno zwiększyć bezpieczeństwo, jak również uatrakcyjnić tą część miasta. Obecnie jest to również bijące serce Karpacza, w którym można znaleźć mnóstwo restauracji, kawiarni i pubów, a także sklepów z pamiątkami.

Idąc w górę ulicą Konstytucji 3 Maja dojdziemy do Karkonoskich Tajemnic, których wizytówką jest kilkumetrowy, przerażający pomnik Ducha Gór trzymający w swych dłoniach kostur. Wchodząc do środka wysłuchamy wiele interesujących legend o samym Duchu Gór, a także o zielarzach, którzy w przeszłości poszukiwali w Karkonoszach lekarstw na różne choroby. Byli oni najbardziej znani ze stosowania korzenia mandragory, który to również miał mieć magiczne właściwości.
 
Więcej informacji o Karpaczu i Karkonoszach można dowiedzieć się w Muzeum Sportu i Turystyki. Usłyszymy tutaj między innymi historie o Walonach, którzy zajmowali się minerałami, a także poznać historie schronisk w Karkonoszach.

W pobliżu znajdują się również szlaki turystyczne. Główny z nich – czerwony, ciągnie się przez pasmo Karkonoszy na zachód w Góry Izerskie i na wschód aż po Góry Opawskie.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z bazą ofert obiektów noclegowych przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu, która znajduje się poniżej.