Kosciół Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kościół Najświętszego Serca Jezusa powstał jako świątynia ewangelicko–augsburska. Uroczystego poświęcenia świątyni dokonano w 1908 roku. Po II Wojnie Światowej, kościół służył katolikom. Obecnie pełni funkcję kościoła pomocniczego parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

We wnętrzu budowli, na uwagę zasługuje piaskowcowy ołtarz wraz z tryptykiem ołtarzowym. Tutejszą ambonę wykonano w cieplickiej szkole snycerskiej. Zdobiące ją drzeworyty przedstawiają sceny z Ewangelii. Część z nich posiada w tle karkonoskie pejzaże. Ciekawostką jest obraz przedstawiający św. Antoniego na tle Karkonoszy. Na uwagę zasługują również kasetonowy strop ozdobiony roślinnymi motywami, a także witraże w prezbiterium z wyobrażeniami św. Pawła i Mojżesza.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 12.07.2019 08:33

Mimo, że do kościoła ze względu na wiarę nie chodzę, to często na wyjazdach zwiedzam różne świątynie bardzo chętnie, skończyłam historię sztuki więc tematy architektura, rzeźba i obrazy są mi bliskie. W Kościele Najświętszego serca Jezusa są naprawdę piękne okazy. Polecam zobaczyć na własne oczy.,

Dodaj komentarz